Gładka wygrana #VolleyWrocław w lidze

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-01-13 20:58 | Zmodyfikowano: 2023-01-13 21:09
Gładka wygrana #VolleyWrocław w lidze - fot. volleywroclaw.pl

Dla obu zespołów ten mecz był bardzo ważny - przed tym starciem wrocławianki miały tylko jeden punkt przewagi nad Azotami i zajmowały ósme miejsce w tabeli, czyli ostatnie gwarantujące udział w fazie play-off.

Volley od początku meczu pokazał jednak, że jest zespołem z dużo większym potencjałem. Wrocławianki szybko odskoczyły na kilka punktów i choć gospodynie doprowadzały kilkukrotnie do remisu, to przyjezdne zawsze odpowiadały serią zdobytych punktów. Kluczowa była passa pięciu zdobytych punktów od stanu 12:12, aż do 17:12 dla wrocławianek. Wtedy podopieczne Michala Maska przejęły kontrolę nad setem i wygrały go ostatecznie 25:19.

W drugiej partii wrocławianki poszły za ciosem. Choć początek seta jeszcze był wyrównany, to Volley miał wyraźną przewagę na parkiecie. Przyjezdne bardzo dobrze serwowały, czym odrzucały rywalki od siatki. W pewnym momencie Volley prowadził już nawet 22:12. Potem jednak w szeregi wrocławianek wkradło się rozluźnienie i Azoty odrobiły kilka punktów. Set zakończył się jednak zwycięstwem Volley 25:20.

Ostatni rozdział tego meczu był najbardziej wyrównany. To Azoty tym razem odskoczyły na kilka punktów i wydawało się, że wrocławianki mogą wypuścić zwycięstwo w trzech setach z rąk. Jednak dolnośląski zespół zwarł szyki i ruszył do odrabiania strat. Te udało się zminimalizować, a następnie do gry wróciła świetna zagrywka Volley. Wrocławianki od stanu 20:19 dla Azotów zdobyły sześć punktów z rzędu i triumfowały w całym spotkaniu 3:0.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - #VolleyWrocław 0:3 (19:25, 20:25, 20:25).