Niespodziewana wygrana siatkarek #VolleyWrocław

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-03-05 06:49
Niespodziewana wygrana siatkarek #VolleyWrocław - fot. volleywroclaw.pl

Faworytkami tego starcia były łodzianki, które zajmują 5. miejsce w tabeli i są już pewne gry w fazie play-off. O nią wciąż walczą natomiast siatkarki z Wrocławia. Wygrana z Budowlanymi to ważny krok w drodze do zajęcia 8. miejsca.

Wrocławianki świetnie rozpoczęły spotkanie, spokojnie kontrolowały wydarzenia na boisku. Szybko zbudowały kilkupunktową przewagę i nie pozwalały rywalkom się zbliżyć. Tylko raz łodzianki zmniejszyły stratę do jednego oczka, w odpowiedzi jednak Volley szybko zdobył kilka punktów z rzędu i utrzymał prowadzenie do końca tej partii, w której triumfował do 19.

W drugim secie wrocławianki zagrały jeszcze lepiej, praktycznie nie pozostawiając złudzeń przyjezdnym. Świetnie funkcjonowała obrona oraz serwis, łodzianki mogły tylko obserwować, jak drugi set wymyka im się z rąk. 25:16 i świetne otwarcie przed trzecią partią.

W niej to znów Volley dyktował warunki. Podobnie jak w pierwszym secie gospodynie błyskawicznie odskoczyły na kilka punktów i tym razem nie pozwoliły się nawet zbliżyć rywalkom. Spokojna gra do końca seta sprawiła, że wrocławianki zdobyły w tym starciu komplet punktów.

W tabeli drużyna z Dolnego Śląska zajmuje 9. miejsce. Do ósmej pozycji, gwarantującej udział w fazie play-off, wrocławianki tracą 5 punktów.

KGHM #VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

KGHM #VolleyWrocław: Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Julia Szczurowska, Kinga Stronias, Gabriela Ponikowska, Lucie Muhlsteinova - Anna Pawłowska (libero) – Julia Stancelewska, Joanna Chorąża.

Grot Budowlani Łódź: Małgorzata Lisiak, Ewelina Wilińska, Mackenzie May, Kinga Różyńska, Ana Bjelica, Jelena Blagojevic – Justyna Łysiak (libero) – Marta Pol, Andrea Mitrovic, Martyna Łazowska, Weronika Sobiczewska, Adrianna Kukulska.