Płyta tygodnia: ZALIA "Kocham i tęsknię”

Radio Wrocław,mk | Utworzono: 2023-01-16 22:31 | Zmodyfikowano: 2023-01-17 11:36
Płyta tygodnia: ZALIA "Kocham i tęsknię” - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Debiutancki album "kocham i tęsknię” jest dotychczasowym podsumowaniem przeżyć Zalii, jej muzycznymi poszukiwaniami od lo-fi przez indie pop po r’n’b oraz pierwszymi doświadczeniami w branży muzycznej. Płyta składa się m. in. z pierwszych viralowych singli artystki "sierpień” i "biegnę”, radiowych przebojów "bezsensownie” i "plany” czy chillowych numerów "sentymenty” i "miłosna scena”.

Tak o powstawaniu samej płyty mówi artystka:

"Płyta "kocham i tęsknię” została złożona z masy emocji, uczuć, uniesień, prób i błędów. Przedstawia moją własną drogę szukania siebie, swojego brzmienia, tożsamości jako człowiek i artystka.
Powstawała w zaledwie dwa ostatnie lata, a składają się na nią całe 22 lata mojego życia. W tekstach opisałam to, co czuję, czułam, przeżywam lub przeżywałam. Mimo, że tematy miłosne mogą wydawać się pozornie banalne - to właśnie one w dużej mierze zajmują serce i głowy ludzi w moim wieku - w tym również mnie.

Ten album to ja i to co było mi najbliższe przez ostatni czas, a był to wachlarz pełen przeróżnych emocji.”\

Zalia, czyli Julia Zarzecka, 22-letnia wokalistka i kompozytorka. Kolorowa i wyrazista postać z mocnym soulowym głosem. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie popu oraz jazzu, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, beene czy beabadoobee. Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności. Wchodząc do jej świata znalazłbyś się w londyńskim klubie jazzowym w stylu Wesa Andersona na wieczornym jam session pełnym artystów.

Tracklista:

1. Bezsensownie
2. Biegnę
3. Sentymenty
4. Plany
5. Miłosna Scena
6. Jakoś Będzie
7. Grawitacja
8. Zaraz Wracam
9. Przestrzeń
10. Sierpień
11. Biegnę
12. Sierpień

PŁYTA DO ZDOBYCIA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W RADIU WROCŁAW

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.