Transport 16 ton odpadów odzieży używanej zatrzymany

PAP, JD | Utworzono: 2023-01-20 11:28 | Zmodyfikowano: 2023-01-20 11:29
Transport 16 ton odpadów odzieży używanej zatrzymany - fot. KAS
fot. KAS

Rzecznik prasowy dolnośląskiej KAS Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek poinformowała w piątek, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca wykryli podczas kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach nielegalny przywóz odpadów odzieży używanej ze Szwajcarii do Polski.

„W przewożonym dla polskiej firmy ładunku znajdowało się zniszczone obuwie oraz zużyta i nieposortowana odzież. Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub utylizacji odzieży w sposób zgodny z przepisami” - powiedziała rzecznik.

Dodała, że Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny. Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli naczepę wraz z towarem do postępowania karnego.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Panicz2023-01-20 12:36:35 z adresu IP: (2a02:a31a:c339:b00:ac39:x:x:x)
Napiszcie, że wiózł używane ubrania których jest pełno w każdym używańcu w każdym polskim mieście tylko z powodu braku świstka dla biurokratycznych darmozjadów przywalono człowiekowi gigantyczny haracz..jedne darmozjady przywaliły Polakowi haracz żeby paść inne darmozjady. PRECZ Z BIUROKRACJĄ I ZŁODZIEJSKIM PAŃSTWEM