Mundinova: Łączyć wrażliwość w jedną całość [Różne Barwy Jazzu]

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-01-23 11:00 | Zmodyfikowano: 2023-01-23 11:00
Mundinova: Łączyć wrażliwość w jedną całość [Różne Barwy Jazzu] - Mundinova: Marzena Cybulka, Dorota Kołodziej, Michał Wilczyński
Mundinova: Marzena Cybulka, Dorota Kołodziej, Michał Wilczyński

Niebanalnym tekstom towarzyszy unikalne brzmienie, w którym i owszem odnajdziemy wiele różnych naleciałości, ale nie sposób ubrać tego amalgamatu w konkretny, gatunkowy idiom. Szczególnie słychać to na wydanej końcem ubiegłego roku drugiej studyjnej płycie składu „Fantom”. Wydawnictwo zawiera dziewięć autorskich kompozycji. Jak mówią sami muzycy: Zalążkiem był motyw kilku kołysanek, napisanych z myślą o filmie fabularnym w reż. Barbary Napory. Pomysł ewoluował, przynosząc niespodziewane efekty i kierując twórczość zespołu w zupełnie nieznane rewiry.


W Różnych Barwach Jazzu rozmawialiśmy o tym, jak trio wraz z zaproszonymi gośćmi próbuje łączyć swą wrażliwość w jedną całość. O albumie wyrosłym z impresji, z myśli krążących pomiędzy muzykami podczas pandemicznych miesięcy, kiedy wszystko zamieniło się w jeden wielki znak zapytania oraz pracy nad wydawnictwem w Monochrom Studio w Gniewoszowie.

POSŁUCHAJ

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.