Piłkarski Śląsk przedłużył kontrakty z młodymi zawodnikami

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-01-26 06:00 | Zmodyfikowano: 2023-01-26 06:27
Piłkarski Śląsk przedłużył kontrakty z młodymi zawodnikami - fot. slaskwroclaw.pl
fot. slaskwroclaw.pl

Adrian Bukowski przedłużył wygasający latem kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Nowa umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku.

Środkowy pomocnik swoją przygodę z piłką zaczynał w Bałtyku Koszalin, z którego w bardzo młodym wieku trafił do Akademii Zagłębia Lubin. Tam zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U-15, dodatkowo występował w młodzieżowej reprezentacji Polski. Na początku 2021 roku zdecydował kontynuować swój piłkarski rozwój we Wrocławiu.

- Adrian to jeden z najlepszych zawodników na tej pozycji w swoim roczniku, jest powoływany do reprezentacji Polski i liczymy, że w kolejnych latach może być bardzo ważną postacią naszego środka pola. Rywalizacja na tej pozycji jest duża, więc trudno o minuty, ale sądzę, że wiosną "Buko" powalczy o jeszcze więcej występów - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

W Śląsku Bukowski szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie drużyny rezerw prowadzonej przez Piotra Jawnego, a pod koniec 2021 roku zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie. Konkretnie w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań. Łącznie zanotował 5 występów w pierwszym zespole WKS-u oraz 51 w drużynie rezerw. W tym sezonie coraz częściej oglądamy go w ekstraklasowym Śląsku, ma już za sobą również debiut w pierwszym składzie.

- Klub we mnie wierzy, ja ufam klubowi i jestem szczęśliwy, że mój kontrakt jest przedłużony o trzy kolejne lata. To optymalna długość dla obu stron. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w środku pola Śląska jest obecnie wielu dobrych zawodników, ale jestem pełny optymizmu i mobilizacji do ciężkiej pracy, która pozwoli mi zbierać coraz więcej występów - zaświadcza Adrian Bukowski.Piotr Samiec-Talar podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław. Klub przedłużył obecny kontrakt zawodnika do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Piotr Samiec-Talar swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Polonii Środa Śląska, a w 2017 roku dołączył do Akademii Śląska Wrocław, gdzie występował w kolejnych drużynach juniorskich. W 2018 roku zadebiutował w ekstraklasowym zespole w meczu z Miedzią Legnica.

- Na pewno w ostatnich miesiącach gram bardziej po seniorsku, dojrzale. Miniona runda zaczęła się dla mnie dobrze, po okresie przygotowawczym zacząłem regularnie grać, również w pierwszym składzie. Potem miałem gorszy moment, ale wyszedłem z tego, zdobyłem pierwszą bramkę, dołożyłem asystę. Cieszę się, że teraz przedłużam kontrakt i mogę patrzeć w przyszłość ze Śląskiem - mówi Piotr Samiec-Talar.

Pomocnik dotychczas rozegrał 33 spotkania w pierwszym zespole WKS-u, w międzyczasie był jeszcze wypożyczony do GKS-u Katowice oraz Widzewa Łódź. Obecny sezon jest najlepszy w jego wykonaniu, jak dotychczas zanotował 10 występów, a najmocniej wyróżnił się w pojedynku z Jagiellonią Białystok. Mecz z Żubrami zakończył się wynikiem 2:2, ale młody pomocnik miał udział przy obu bramkach zielono-biało-czerwonych: najpierw asystował Petrowi Schwarzowi, a później wyprowadził Śląsk na prowadzenie.

- Dla Piotra miniona runda była przełomowa. Widzę u niego zmianę w mentalności, w podejściu do gry, do treningu. Jest ciągle młodym zawodnikiem, uważam, że jego potencjał nie został jeszcze w pełni uwolniony. Liczymy na niego wiosną i w kolejnych rundach. Jeśli chodzi o opcję przedłużenia umowy o kolejny rok - jest to zależne od liczby rozegranych minut - tłumaczy Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.