Zagłębie ma nowego bramkarza

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-01-27 19:14
Zagłębie ma nowego bramkarza - fot. mat. prasowe zaglebie.com
fot. mat. prasowe zaglebie.com

Sokratis Dioudis urodził się 3 lutego 1993 roku. Od początku swojej przygody z piłką strzegł dostępu do bramki w Arisie Saloniki, w barwach którego w wieku 19 lat zadebiutował na najwyższym szczeblu ligowym w Grecji. Latem 2014 roku przeniósł się do belgijskiego Club Brugge, skąd najpierw został wypożyczony do Panioniosu Ateny, a następnie wrócił do swojego rodzimego Arisu. W koszulce Żółto-Czarnych rozegrał łącznie 80 spotkań, z czego w 34 meczach zachował czyste konto. Wysoka forma Dioudisa wzbudziła zainteresowanie 20-krotnego Mistrza Grecji, Panatinaikosu Ateny. W sierpniu 2017 roku Sokratis wzmocnił szeregi Zielonych, dla których zanotował łącznie 125 pojedynków, z czego 50 zakończył bez straty gola, a w minionym sezonie razem z tym zespołem sięgnał po Puchar Grecji. Nowy bramkarz KGHM Zagłębia Lubin ma na swoim koncie również występy w młodzieżowych kadrach swojego kraju, a także dwa rozegrane mecze w dorosłej reprezentacji Błękitno-Białych.

- Dołącza dzisiaj do nas Sokratis Dioudis, były zawodnik Panathinaikosu, który wzmocni rywalizację na pozycji bramkarza. Od pierwszego dnia pobytu trenera Fornalika w naszym klubie, trener chciał znacząco zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza, oczekiwał tego i dziś dołącza do nas Sokratis, który tę funkcję będzie spełniał. Liczymy na to, że dzięki jego niebagatelnemu doświadczeniu i klasie bramkarskiej, skorzystają na tym również nasi młodzi bramkarze - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

- Jestem bardzo zadowolony z przyjścia do Zagłębia. Przez wszystkich w klubie zostałem bardzo miło przyjęty, cieszę się, że od dziś jestem jego częścią. Poznałem już kolegów z drużyny i sztab szkoleniowy, więc nie mogę się doczekać aż dołączę do ekipy i rozpoczniemy ligę - mówi Sokratis Dioudis

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.