Literatura #5/2023: Izabela Sadowska, Ewa Jarocka, Anna Matusiak [PODCAST|VIDEO]

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-02-06 13:00 | Zmodyfikowano: 2023-02-06 13:00
Literatura #5/2023: Izabela Sadowska, Ewa Jarocka, Anna Matusiak [PODCAST|VIDEO] - Literatura #5/2023
Literatura #5/2023

W audycji książkowej RWK gościli:

Izabela Sadowska – Zaczęło się! Początkiem lutego po raz ósmy wystartował największy plebiscyt czytelniczy w Polsce - wybieramy „Książki Roku 2022”. Na głosy czeka 130 tytułów nominowanych w trzynastu kategoriach. O szczegółach tegorocznej zabawy, w której „lubiący czytać” oddali dotąd ponad milion głosów opowiadała pomysłodawczyni i szefowa plebiscytu oraz całego portalu Lubimyczytac.pl.

PODCAST


Ewa Jarocka – Pisarka, poetka, malarka, autorka czterech książek poetyckich i trzech prozatorskich. Jej debiutancka książka poetycka została nagrodzona na XIII Festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie, tom „cienie piszczących psów” był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2021 w kategorii poezja, a powieść „Skończyło się na całowaniu” nominowana do NLG 2022 . Ostatnio ukazały się tom „zapalmy moją krew” i prozatorska „Ideologia”, pierwsza książka wydana przez wrocławski Kolektyw Macondo.

PODCAST


Anna Matusiak – Rozmawialiśmy o trzech książkowych premierach… jednej autorki. Tak się złożyło, że niedawno ukazały się – miesiąc po miesiącu – aż trzy powieści obyczajowe: „Splątana” (Lekkie), „Osadzona” (HARDE) i „Zanim powiesz tak” (Purple Book). Autorka - dziennikarka, znana z wielu programów telewizyjnych i audycji radiowych, jest Dolnoślązaczką, absolwentką filologii polskiej i teatrologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

PODCAST

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.