Otwarto Wałbrzyskie Centrum Integracji

Bartosz Szarafin, BM | Utworzono: 2023-02-20 16:46 | Zmodyfikowano: 2023-02-20 16:49
Otwarto Wałbrzyskie Centrum Integracji - Fot: Bartosz Szarafin
Fot: Bartosz Szarafin

Obywatele Ukrainy oraz innych narodowości od tej pory mogą korzystać z Wałbrzyskiego Centrum Integracji. Specjalne miejsce powstało w samym centrum miasta, przy ul. Słowackiego, między Urzędem Wojewódzkim, a Ratuszem. Tym razem pomoc nie skupia się jedynie na daniu dachu nad głową i żywności. - Nowe miejsce jest odpowiedzią na potrzeby m.in obywateli Ukrainy, którzy wciąż mieszkają w Wałbrzychu – mówią Irena Rerich, pełnomocnik Prezydenta Wałbrzycha ds. cudzoziemców i la Kowalczuk ze Stowarzyszenia Wałbrzych-Ukraina:

W Wałbrzyskim Centrum Integracji - Ukraińcy m.in będą się uczyć języka polskiego i angielskiego. W tym czasie do dyspozycji ich dzieci jest świetlica. To też miejsce spotkań i międzynarodowej integracji. Celem jest nie tylko pomoc doraźna, ale doprowadzenie do usamodzielnienia się w nowym miejscu zamieszkania.

Jak dodają pomysłodawczynie - centrum jest otwarte na wszystkich gości, nie tylko z Ukrainy. Tych jednak obecnie jest tutaj najwięcej. Języka polskiego uczy się już 6 grup. Kolejna 40-tka osób jest na liście oczekujących.

Posłuchaj całego materiału:

Reklama