Wałbrzych: Miłośnicy siatkówki odetchnęli z ulgą

Bartosz Szarafin, MK | Utworzono: 2017-08-21 17:05 | Zmodyfikowano: 2017-08-21 17:05
Wałbrzych: Miłośnicy siatkówki odetchnęli z ulgą -

Dobra wiadomość ze świata wałbrzyskiego sportu! Siatkarze PWSZ pozostaną w pierwszej lidze. Po rezygnacji głównego sponsora drużynę pod swoje skrzydła ma przejąć Aqua Zdrój. Miejska spółka już przygotowuje stosowne dokumenty, by dopełnić ostatecznych formalności. Równocześnie Polski Związek Piłki Siatkowej zgodził się na powrót do ligi - mówi dyrektor drużyny Grzegorz Guzal:

-Wszystko jest na dobrej drodze - dodaje Mariusz Gawlik - prezes Aqua Zdroju:

A przypomnijmy - problemy rozpoczęły się po rezygnacji sponsora tytularnego - Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria. Drużyna siatkarzy Victoria PWSZ Wałbrzych wpadła w tarapaty. Przez brak kontraktów groził jej spadek z ciężko wywalczonej pierwszej ligi. Po przekształceniach w miejskiej spółce, drużyna będzie grała pod nazwą Aqua-Zdrój Wałbrzych. Prezes Gawlik dodaje, że są też plany na jej dalszy rozwój:

O ostatecznym kształcie współpracy zadecyduje Rada Miejska Wałbrzycha. W zespole podpisano już kontrakty. Zawodnicy trenują od 2 tygodni. Pierwsze rozgrywki pod koniec września. Równolegle będzie funkcjonować drużyna młodzieżowa prowadzona przez stowarzyszenie Chełmiec.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.