Literatura #8/2023: Duety

Jacek Antczak | Utworzono: 2023-02-23 16:31 | Zmodyfikowano: 2023-02-23 17:40
Literatura #8/2023: Duety - "Wracza"
"Wracza"

Ewa Tenderenda-Ożóg i Piotr Dobrołęcki – Od 31 lat, od 1992 roku, piszą o książkach, wybierają Książkę Miesiąca, a co roku – właśnie tak się stało przedwczoraj - pięć Książek Roku, Wydawcę Roku, Audiobook Roku, Audioserial Roku oraz Wydarzenie Roku. O książkowych nagrodach nie tylko za 2022 rok i historii Magazyn Literacki KSIĄŻKI opowiadają: wieloletni naczelny, propagator książek i czytelnictwa Piotr Dobrołęcki oraz wydawczyni – szefowa wydawnictwa Biblioteka Analiz oraz wiceprzewodnicząca zarządu w Stowarzyszenie Księgarzy Polskich:

Robert Sienicki i Filip Wiśniowski – duet komiksowy rysowników i scenarzystów Wydawnictwo Bazgrolle opowiedzą o piątkowej bitwie komiksowej w Prozie i wręczeniu dorocznej nagrody niezależnych komiksów Złote Kurczaki:

Martin Ryšavý i Anna Wanik – „Wracz” (Wydawnictwo KEW) to książka w której głównym bohaterem jest Gusiew – kwintesencja Rosji. Tylko tam przedstawiciel kultury najwyższych lotów, twórca wybitnych spektakli teatralnych i filozof, może być zarazem prostakiem... Rosja jest ciężko zaburzona, potrzebuje terapeuty – wracza...
Naszymi gośćmi będą czeski autor Martin Ryšavý, absolwent biologii na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz scenopisarstwa na Wydziale Filmowym praskiego FAMU, reżyserfilmów dokumentalnych, wokalista zespołu Bouchací šrouby i autor dwóch powieści "Cesty na Sibiř" oraz właśnie "Wracza" które uhonorowano najważniejszą nagrodą literacką w Czechach – Magnesia Litera. Anna Wanik, to absolwentka filozofii, menedżerka kultury, bohemistka i tłumaczka. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.