Wrocławska Barbara staje się bardziej dostępna dla osób słabowidzących

Jakub Ciołko, BM | Utworzono: 2023-02-26 06:00 | Zmodyfikowano: 2023-02-25 22:23
Wrocławska Barbara staje się bardziej dostępna dla osób słabowidzących - Fot: Jakub Ciołko
Fot: Jakub Ciołko

Barbara, dawniej kultowy bar a obecnie miejsce kultury przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu wprowadza ważne zmiany. Jej przestrzeń ma stać się bardziej dostępna dla osób słabowidzących, dzięki zastosowaniu oznaczeń o wysokim kontraście. Ponadto przed wejściem do Barbary zainstalowane zostaną dodatkowe ułatwienia. – Chcemy, by każdy, bez względu na ograniczenia, mógł korzystać z kulturalnej oferty – mówi Radiu Wrocław Agnieszka Marcinkowska z Barbary:

Liczymy, że to pomoże odnaleźć się w Barbarze osobom, które jeszcze u nas nie były albo chcą lepiej poznać to miejsce – dodaje Agnieszka Marcinkowska:

Dla ułatwienia poruszania się po Barbarze, nowe oznaczenia zostały wzbogacone o innowacyjną technologię, pozwalającą na uruchomienie w telefonie głosowych komunikatów, które dodatkowo wskażą osobom słabowidzącym odpowiednią drogę. Zmiany wprowadzane są etapami od zeszłego roku. Przebudowa realizowana jest w ramach projektu „Kultura bez barier”, finansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.