Faza zasadnicza z kompletem punktów

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-02-26 17:47
Faza zasadnicza z kompletem punktów - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Ostatni mecz rundy zasadniczej liderki z Lubina rozpoczęły od mocnego uderzenia i szybko wyszły na kilkubramkowe prowadzenie. Przed upływem dziesiątej minuty było 6:3 dla Zagłębia, a połowę bramek dla Miedziowych zdobyła w tym czasie Adrianna Górna. Po stronie przyjezdnych wyróżniała się z kolei Nikola Szczepaniak i to głównie dzięki jej bramkom Start trzymał kontakt. Nie trwało to jednak długo, gdyż Miedziowe znów zaczęły budować swoją przewagę, a jedną z bramek zdobyła nawet Monika Maliczkiewicz. Od wyniku 6:5 lubinianki trafiały pięciokrotnie i na tym emocje się skończyły. Mistrzynie Polski rzucały bramkę za bramką, grając skutecznie i widowiskowo. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej prowadziły różnicą siedmiu trafień, a sam sztab szkoleniowy rotował składem.

W drugiej połowie lubinianki nadal grały swoje i bawiły się piłką. Wysoka przewaga z pierwszej części spotkania jeszcze rosła i w 42. minucie wynosiła już dziesięć bramek – 25:15. Elblążanki na chwilę zmniejszyły straty, ale chwilę później przewaga Zagłębia znów wynosiła dziesięć bramek i jeszcze wzrosła. Po końcowej syrenie wynik brzmiał 35:21. Kolejne wyraźne zwycięstwo Miedziowych stało się faktem

18 meczów i 18 zwycięstw, 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli MKS FunFloor Lublin – to najlepsze podsumowanie rundy zasadniczej w wykonaniu aktualnych mistrzyń Polski. W rundzie finałowej każda z drużyn rozegra jeszcze 10 meczów.

MVP meczu: Adrianna Górna (Zagłębie)
MVP Startu: Nikola Szczepanik

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 35:21 (18:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Zima, Wąż – Łabuda, Pankowska 3, Kocińska, Sustkova 2, Górna 9, Galińska 4, Michalak 3, Bujnochova 1, Kochaniak-Sala 4, Matieli 4, Milojević 3.

Start: Hypka – Dworniczuk 4, Gęga 2, Owczarek, Szczepanik 4, Stefańska, Ciąćka, Wołoszyk, Knezević 1, Weber 2, Stapurewicz 5, Tarczyluk 1. Kostuch 1.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.