Faza zasadnicza z kompletem punktów

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-02-26 17:47
Faza zasadnicza z kompletem punktów - fot. zaglebie.lubin.pl

Ostatni mecz rundy zasadniczej liderki z Lubina rozpoczęły od mocnego uderzenia i szybko wyszły na kilkubramkowe prowadzenie. Przed upływem dziesiątej minuty było 6:3 dla Zagłębia, a połowę bramek dla Miedziowych zdobyła w tym czasie Adrianna Górna. Po stronie przyjezdnych wyróżniała się z kolei Nikola Szczepaniak i to głównie dzięki jej bramkom Start trzymał kontakt. Nie trwało to jednak długo, gdyż Miedziowe znów zaczęły budować swoją przewagę, a jedną z bramek zdobyła nawet Monika Maliczkiewicz. Od wyniku 6:5 lubinianki trafiały pięciokrotnie i na tym emocje się skończyły. Mistrzynie Polski rzucały bramkę za bramką, grając skutecznie i widowiskowo. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej prowadziły różnicą siedmiu trafień, a sam sztab szkoleniowy rotował składem.

W drugiej połowie lubinianki nadal grały swoje i bawiły się piłką. Wysoka przewaga z pierwszej części spotkania jeszcze rosła i w 42. minucie wynosiła już dziesięć bramek – 25:15. Elblążanki na chwilę zmniejszyły straty, ale chwilę później przewaga Zagłębia znów wynosiła dziesięć bramek i jeszcze wzrosła. Po końcowej syrenie wynik brzmiał 35:21. Kolejne wyraźne zwycięstwo Miedziowych stało się faktem

18 meczów i 18 zwycięstw, 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli MKS FunFloor Lublin – to najlepsze podsumowanie rundy zasadniczej w wykonaniu aktualnych mistrzyń Polski. W rundzie finałowej każda z drużyn rozegra jeszcze 10 meczów.

MVP meczu: Adrianna Górna (Zagłębie)
MVP Startu: Nikola Szczepanik

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 35:21 (18:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Zima, Wąż – Łabuda, Pankowska 3, Kocińska, Sustkova 2, Górna 9, Galińska 4, Michalak 3, Bujnochova 1, Kochaniak-Sala 4, Matieli 4, Milojević 3.

Start: Hypka – Dworniczuk 4, Gęga 2, Owczarek, Szczepanik 4, Stefańska, Ciąćka, Wołoszyk, Knezević 1, Weber 2, Stapurewicz 5, Tarczyluk 1. Kostuch 1.