Piłkarskie derby dla Zagłębia

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2023-02-27 20:54 | Zmodyfikowano: 2023-02-27 21:17
Piłkarskie derby dla Zagłębia - fot. Maja Radczak

Pierwsza groźnie zaatakowała Miedź, ale dwie akcje Masourasa nawet nie zakończyły się strzałami. W 8 min. bramkarz gości obronił paski strzał Pieńki z pola karnego, a potem gra przeniosła się do środka boiska i przed bramkami niewiele się działo. Oba zespoły słabo radziły sobie w ataku pozycyjnym, niewiele było kontrataków, a nieliczne strzały z dystansu były bardzo niecelne i do przerwy jest bezbramkowy remis. Niestety, do słabego poziomu spotkania dostroili się kibice obu zespołów, którzy – zamiast skupić się na dopingu – prześcigali się w wulgarnych przyśpiewkach na temat rywali.

Od początku drugiej odsłony do ataku ruszyło Zagłębie i w 52 min. sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Kapino sparował strzał Chodyny, ale dobitka kapitana Zagłębia była nie do obrony i lubinianie objęli prowadzenie 1:0. Legniczanie musieli zaatakować i gra stała się ciekawsza. W 76 min. Ławniczak wybił piłkę z linii bramkowej po zderzeniu w polu bramkowym Jacha i Dioudisa, a cztery minuty później – po efektownym uderzeniu Kurminowskiego przewrotką – piłka trafiła w spojenie legnickiej bramki. Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 82 min. gdy po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego Jach głową wbił piłkę do siatki. Potem w poprzeczkę trafił Doleżal, a w doliczonym czasie strzałem z pola karnego wynik meczu ustalił Narsingh.

KGHM Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 2:1 (0:0)

Gole: 1:0 Kacper Chodyna (52), 2:0 Jarosław Jach (82-głową), 2:1 Luciano Narsingh (90+1).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis; Miedź Legnica: Nemanja Mijuskovic.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 6983.

W 52. minucie Kacper Chodyna nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz Miedzi Stefano Kapino odbił strzał zawodnika Zagłębia.

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis - Bartłomiej Kłudka, Aleks Ławniczak, Jarosław Jach, Mateusz Grzybek - Kacper Chodyna, Łukasz Łakomy, Tomasz Pieńko (68. Filip Starzyński), Marko Poletanovic (74. Tomasz Makowski), Damjan Bohar (74. Sasa Zivec) - Dawid Kurminowski (82. Martin Doleżal).

Miedź Legnica: Stefano Kapino – Nemanja Mijuskovic, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina – Giannis Masouras (83. Dawid Drachal), Kamil Drygas (68. Michael Kostka), Chuca, Maxime Dominquez, Hubert Matynia (58. Dimityr Wełkowski) – Luciano Narsingh, Angelo Henriquez (58. Koldo Obieta).