Śląsk Wrocław powalczy o półfinał Pucharu Polski

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-03-01 08:32
Śląsk Wrocław powalczy o półfinał Pucharu Polski - fot. slaskwroclaw.pl

Rywale na co dzień występują na trzecim poziomie rozgrywkowym, w 2. lidze. Tam zajmują wysokie drugie miejsce, tracąc dwa punkty do prowadzącej Kotwicy Kołobrzeg. W ostatnich starciach KKS nie zachwycał, kaliszanie najpierw przegrali z Garbarnią Kraków 0:3, a potem bezbramkowo zremisowali z Olimpią Elbląg. Warto jednak dodać, że KKS jest najskuteczniejszą drużyną pod bramką rywali w 2. lidze - w 20 spotkaniach zawodnicy z Wielkopolski strzelili 40 bramek.

Śląsk na razie w rundzie wiosennej gra w kratkę. Z jednej strony wrocławianie przegrali z Zagłębiem Lubin i Widzewem Łódź, z drugiej strony pokonali Pogoń Szczecin i Lecha Poznań. W tym sezonie generalnie Śląsk lepiej radzi sobie z zespołami z górnej połowy tabeli. W dzisiejszym starciu to jednak podopieczni Ivana Djurdjevicia będą zdecydowanym faworytem. Dotychczas w ćwierćfinałach obyło się bez niespodzianek - do półfinałów awansowały zespoły z wyższych lig.

Jak będzie dzisiaj? To okaże się wieczorem, początek spotkania o godzinie 17:30.