Londyńskie Lwy za silne dla mistrza Polski [POSŁUCHAJ]

PP/PAP | Utworzono: 2023-03-08 21:50 | Zmodyfikowano: 2023-03-09 21:50
Londyńskie Lwy za silne dla mistrza Polski [POSŁUCHAJ] - fot. wks-slask.eu

Posłuchaj pomeczowych rozmów:

• Szymon Tomczak

• Łukasz Kolenda

Mecz z Lwami z Londynu był podwójnym debiutem trenera Ertugrula Erdogana – po raz pierwszy turecki szkoleniowiec poprowadził Śląsk we Wrocławiu i po raz pierwszy w Pucharze Europy. Mistrzowie Polski przegrali, ale mocno postawili się zespołowi z Anglii.

Od początku minimalnie prowadzili przyjezdni, ale po trafieniu Łukasza Kolendy Śląskowi udało się doprowadzić do remisu 10:10. Lwy ponownie wyszły na niewielkie prowadzenie, a w ostatniej akcji pierwszej kwarty z dystansu trafił Tomislav Zubcic i przyjezdni odskoczyli na 30:24.

W drugiej kwarcie cały czas utrzymywała się kilkupunktowa przewaga londyńczyków, a oba zespoły grały bardzo nieskutecznie. W sumie obie drużyny w tej odsłonie zdobyły 22 punkty, a w pierwszej sam Śląsk rzucił 24.

Początek trzeciej kwarty należał do mistrzów Polski, którzy pierwsze dwie minuty wygrali 9:0 i wyszli na prowadzenie 45:40. W tym momencie trener gości Ryan Schmidt poprosił o czas. Przerwa przyniosła oczekiwany efekt, bo Lwy przełamały ofensywną niemoc, ale przez kolejne minuty to Śląsk był na prowadzeniu. Przy stanie 49:47 Miye Oni najpierw trafił za dwa, a chwilę później dorzucił „trójkę” i goście ponownie wyszli na prowadzenie (52:49).

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, Śląsk prowadził 58:57, czy 61:59, ale na ostatnią część spotkania to goście wychodzili prowadząc 62:61. Przy stanie 66:70 trafił Arciom Parachouski i wrocławianie tracili do rywali tylko dwa oczka.

Kluczowe okazały się kolejne dwie minuty. Najpierw ponownie o czas poprosił trener Lions i znowu przerwa dała efekt. Goście wygrali kolejny fragment spotkania 8:0 i uzyskali dziesięć punktów przewagi (78:68). Czarną serię Śląska przełamał rzutem z dystansu Vasilije Pusica, a do końca pozostawały niespełna trzy minuty. Londyńczycy pod presją zaczęli popełniać błędy i Serb trafił kilka chwil później ponownie. Złudzeń wrocławian pozbawił Jordan Taylor, który rzucił celnie zza linii 6,75 m. Wrocławianie przegrywali 73:81 i takich strat w 50 sekund nie zdążyli już odrobić.

Śląsk z bilansem 1-14 zajmuje ostatnie, 10. miejsce w tabeli grupy B. W następnej kolejce wrocławianie 14 marca zmierzą się na wyjeździe z Paris Basketball.

Śląsk Wrocław – London Lions 76:83 (24:30, 12:10, 25:22, 15:21)

Śląsk Wrocław: Łukasz Kolenda 18, Jeremiah Martin 18, Vasilije Pusica 18, Arciom Parachouski 10, Ivan Ramljak 5, D.J. Mitchell 3, Szymon Tomczak 2, Daniel Gołębiowski 2, Jakub Nizoł 0, Mikołaj Adamczak 0;

London Lions: Jordan Taylor 23, Miye Oni 22, Tomislav Zubcic 12, Sam Dekker 11, Aaron Best 8, Josh Sharma 4, Mo Soluade 3, Vojtech Hruban 0, Jonathan Komagum 0, Luke Nelson 0.