Play-off EBLK: wygrana BC, porażka Ślęzy

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-03-11 22:17
Play-off EBLK: wygrana BC, porażka Ślęzy - fot. slezawroclaw.pl

Koszykarki BC Polkowice od pierwszych minut miały przewagę nad rywalkami. Polkowiczanki rozpoczęły mecz od ośmiopunktowej serii, potem jednak straciły niemal całą przewagę. Gospodynie w porę jednak wróciły do dobrej gry i po pierwszych dziesięciu minutach prowadziły 19:10. W drugiej kwarcie ta przewaga urosła jeszcze do 15 punktów, bo podopieczne Karola Kowalewskiego skutecznie grały przede wszystkim w defensywie. Rywalki nie miały za dużo do powiedzenia i choć minimalnie zmniejszyły przewagę BC, to po dwóch kwartach gospodynie prowadziły 38:24.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie rzuciły zawodniczki Polonii, ale potem ich gra zupełnie się posypała. Z kolei BC grało jak z nut i zanotowało serię 13 punktów z rzędu. Polonia starała się jeszcze walczyć, ale przed ostatnią kwartą miała do odrobienia już 28 oczek. W ostatniej partii gra toczyła się już punkt za punkt, ale to tylko dlatego, że było wiadomo, że to BC wyjdzie z tego starcia zwycięsko. Ostatecznie dolnośląski zespół triumfował 73:47.

BC Polkowice – SKK Polonia Warszawa 73:47 (19:10, 19:14, 27:13, 8:10).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla BC. Drugi mecz w niedzielę w Polkowicach.

Punkty:

BC Polkowice:
Weronika Gajda 13, Zala Friskovec 12, Weronika Telenga 12, Artemis Spanou 8, Erica Wheeler 7, Liliana Banaszak 7, Klaudia Gertchen 6, Bożena Puter 5, Wiktoria Zasada 3, Inga Stępień 0;

SKK Polonia Warszawa
: Andjelina Radic 10, Klaudia Sosnowska 7, Angeliki Vintsilaiou 6, Jessica Jackson 6, Andreona Keys 4, Sylwia Siemienas 4, Wiktoria Stępień 4, Martyna Leszczyńska 3, Marta Sztąberska 2, Anna Pawłowska 1, Marta Mistygacz 0.

------------------

Zdecydowanie bardziej wyrównane było starcie Ślęzy Wrocław na wyjeździe z Eneą Gorzów Wielkopolski. Wrocławianki dobrze rozpoczęły ten mecz, grając skutecznie w ataku i agresywnie w obronie. Dzięki temu po pierwszej kwarcie Ślęza prowadziła 20:14. Podopieczne Arkadiusza Rusina grały jednak w tym meczu falami - w drugiej kwarcie Ślęzie udało się powiększyć przewagę do 14 punktów, by chwilę później ta różnica stopniała do zaledwie pięciu oczek. Ostatecznie po dwóch kwartach wrocławianki prowadziły 39:34.

Wszystko, co złe dla Ślęzy, zaczęło się dziać w trzeciej i czwartej kwarcie. Najpierw przyjezdne powiększyły przewagę do ośmiu punktów, ale potem Enea poczuła, że ten mecz nie jest jeszcze skończony i złapała kontakt ze Ślęzą. Wrocławianki odpowiedziały błyskawicznie i znów uciekły na 10 punktów, ale w końcówce lepsze były gospodynie, które przed czwarta kwartą miały punkt przewagi. W tej odsłonie gra była wyrównana, aż do końca. Wtedy więcej spokoju zachowały zawodniczki z Gorzowa, które ostatecznie triumfowały 79:72.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław 79:72 (14:20, 20:19, 22:16, 23:17).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Gorzowa Wlkp. Drugi mecz w niedzielę w Gorzowie (godz. 18.00).