Basket Liga Kobiet: porażka Ślęzy, wygrana BC Polkowice

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-02-06 09:01

O wyniku spotkania Ślęzy Wrocław z Polonią zadecydowała trzecia kwarta. Do przerwy Ślęza prowadziła siedmioma punktami i wydawało się, że podopieczne Arkadiusza Rusina wywiozą z Warszawy cenne zwycięstwo. W trzeciej odsłonie wrocławianki przegrały jednak wyraźnie 6:26 i sytuacja bardzo mocno się skomplikowała. Ślęza starała się odrabiać straty w ostatniej kwarcie, ale nie dała rady. Wygrała co prawda ostatnią odsłonę 20:9, ale to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

Koszykarki BC Polkowice od pierwszych minut z kolei miały pod kontrolą wydarzenia w meczu z Pszczółką Lublin. Pomarańczowe do przerwy prowadziły już 20 punktami. Co prawda w trzeciej i czwartej kwarcie to rywalki prezentowały się lepiej, ale nie wpłynęło to na wynik. Polkowiczanki triumfowały pewnie i spokojnie 79:68.