OP_YOUNG, Kopernik, Kolor żółty (Wideo)

Piotr Osowicz | Utworzono: 2023-03-13 13:45 | Zmodyfikowano: 2023-03-13 14:05
OP_YOUNG, Kopernik, Kolor żółty (Wideo) - dab + sztuka
dab + sztuka

Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16:00-19:00, zaprasza Piotr Osowicz (powtórka audycji w czwartek od 9:00

Otwarcie wystawy podsumowującej program mentorski dla młodych twórców i twórczyń OP_YOUNG. W przestrzeni galerii OP ENHEIM swoje prace zaprezentują laureatki trzeciej edycji programu - Daria Kowalewska, Ada Lach-Lewandowska oraz Agnieszka Gotowała, która otrzymała wyróżnienie.


O nowej wystawie we wrocławskim Muzeum Poczty i Telekomunikacji “Mikołaj Kopernik – astronom i ekonomista.”
Postać Mikołaja Kopernika oraz jego dokonania jako wielkiego astronoma znane są na całym świecie, ale uczony zapisał się w historii także dokonaniami w innych dziedzinach i o tym opowie Agnieszka Dziedzic.
Ale nie tylko o tej ekspozycji ponieważ w siedzibie tej instytucji przy ul. Zygmunta Krasińskiego 1 możemy także oglądać znaczki pocztowe wydane przez pocztę Ukraińską po 24 dniu lutego 2022 roku. To mała kameralna ekspozycja ale warta uwagi

 Co czujesz, gdy myślisz o kolorze żółtym?
Na to i wiele innych pytań związanych z ta barwą rozmawiamy.
A wszystko za sprawa wystawy "Spektrum światła. Ekspozycja na kolor" w Muzeum Współczesnym Wrocław. Autorki najnowszej scenografii Patrycja Mastej -artystka wizualna, ilustratorka, projektantka wystaw interaktywnych, malarka i Magdalena Skowrońska psycholożka, historyczka sztuki, projektantka wystaw interaktywnych. Zaprosiłem także dyrektorkę MWW Dr Sylwia Świsłocka-Karwot.

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.