Lenny Kravitz z nowym albumem!

Ewa Zając | Utworzono: 2011-03-07 09:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. mat. prasowe

Po trzech latach ukazuje się nowy album amerykańskiego muzyka. Płyta zatytułowana będzie "Black And White America". Pierwszy singlem z krążka jest utwór "Come On Get It", który będzie najczęsciej w tym tygodniu pojawiać się na antenie Radia Wrocław.

"Black And White America" to dziewiąty album w dorobku Kravitza. Tytuł płyty nawiązuje do osobistych doświadczeń muzyka, który jest dzieckiem mieszanego
małżeństwa - czarnej aktorki Roxie Roker i białego prezentera telewizyjnego Sy Kravitza. "Wychowywałem się pomiędzy światem czarnych a światem białych. Moje życiezawsze było pełne kontrastów. Ta płyta opowiada jednak nie tylko o moim życiu, ale też o miejscu, w którym znalazł się mój kraj, akceptując zmiany kulturowe, które doprowadziły do tego, że mamy afroamerykańskiego prezydenta" - wyjaśnia Lenny Kravitz.

Na płycie ma się znaleźć 12 utworów, w których usłyszymy charakterystyczne dla Kravitza gatunki: rock, funk, r'n'b, blues i jazz. "To będzie bardzo surowy, szorstki materiał" - dodaje muzyk, który sam zajął się produkcją materiału i zagrał na większości intrumentach. Album "Black And White America" ukaże się latem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama