Jelenia Góra wycofuje się z budowy palmiarni w Parku Zdrojowym

Piotr Słowiński, AO | Utworzono: 2023-04-02 11:40 | Zmodyfikowano: 2023-04-02 11:42
Jelenia Góra wycofuje się z budowy palmiarni w Parku Zdrojowym - fot. UM Jelenia Góra
fot. UM Jelenia Góra

Wyczekiwana przez wielu mieszkańców, turystów, a przede wszystkim kuracjuszy inwestycja nie powstanie. Miasto nie zdołało uzgodnić inwestycji z konserwatorem zabytków. Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zapowiada, że będzie z konserwatorem rozmawiał na temat budowy hali dla mieszkańców i kuracjuszy w rejonie parku zdrojowego, a projekt palmiarni odkłada:

Opozycja wskazuje, że inwestycja była źle przygotowana i nie mogła być zrealizowana. Jak mówi senator Krzysztof Mróz, samorząd dostał na tę budowę 5 milionów złotych z Polskiego Ładu, a prezydent Jerzy Łużniak pokazywał miejsce, w którym hala ma powstać, ale jak się okazuje powstać nie może, bo miasto nie ma niezbędnych uzgodnień, o co obwinia właśnie jeleniogórskiego prezydenta:

Teraz samorząd chce najpierw zmienić plan przestrzenny dla Cieplic, a później przymierzyć się do budowy hali zdrojowej. Pieniądze z Polskiego Ładu prezydent Jeleniej Góry planuje przeznaczyć na inwestycje, dla których jest już gotowa dokumentacja, a więc remont szkoły lub ulicy w Cieplicach.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.