Ruszyła zbiórka datków dla podopiecznych wałbrzyskiego hospicjum

Bartosz Szarafin, PP | Utworzono: 2023-04-21 18:45 | Zmodyfikowano: 2023-04-21 18:45
Ruszyła zbiórka datków dla podopiecznych wałbrzyskiego hospicjum - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Tegoroczna edycja inicjatywy wystartowała oficjalnie w piątek dzielnicy Piaskowa Góra. Wolontariusze odebrali puszki i będą kwestować w swoim otoczeniu. W tym roku po raz pierwszy zgłosili się ochotnicy z powiatu kamiennogórskiego.

- Nigdy nie byliśmy w takim miejscu, a przede wszystkim chcemy pomóc. Uzbierać jakąś kwotę, żeby móc pomóc tym starszym osobom i też młodym. Myślę, że można sprawić komuś tym przyjemność, pomóc tym po prostu. Oczekują tej pomocy od nas. Mamy otwarcie remizy w Ptaszkowie, tam również będą kwestować.

- mówili wolontariusze z Ptaszkowa, Pisarzowic i Krzeszowa. 

Kwesta potrwa do 28 kwietnia. Wolontariusze będą zbierać do puszek datki w miejscach publicznych i szkołach.

- Kwesta ma na celu zarówno zbiórkę datków na podopiecznych, ale również odczarowanie hospicjum - wyjaśnia Renata Wierzbicka, koordynatorka akcji.

- Wszyscy pamiętajcie, hospicjum to jest życie. To nie jest miejsce umierania, ale godnego przejścia na drugą stronę i to jest chyba dzisiaj najważniejsze, że ludzie przestają się bać tego miejsca. My chcemy pokazać, że to jest po prostu cudowne miejsce przejścia spokojnie na drugą stronę.

W hospicjum stacjonarnym w Wałbrzychu jest 20 pacjentów. W opiece domowej znajduje się ich 140. Jest także poradnia opieki paliatywnej. Chorzy to zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i dzieci.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.