W góry z niepełnosprawnościami? Z nimi to możliwe

Ewa Zając, JD | Utworzono: 2024-06-16 11:15 | Zmodyfikowano: 2024-06-16 11:15
W góry z niepełnosprawnościami? Z nimi to możliwe - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Szósty sezon wycieczek górskich rozpocznie się 23 czerwca od wyprawy na Wielka Sowę.

"W jednej wycieczce bierze udział 100-150 osób, już licząc wolontariuszy i uczestników, więc na pewno widać nas na szlaku. Jest zawsze przewodnik górski, w ekipie jest zawsze pomoc medyczna, są fizjoterapeuci, również bliscy osób z niepełnosprawnościami uczestniczą w tych wycieczkach" - mówi Radiu Wrocław Kornelia Nidzińska z fundacji Ładne Historie.

Korony Dolnego Śląska czekają na zdobycie

Tym razem uczestnicy będą zdobywać 6 szczytów zaliczanych do Korony Gór Dolnego Śląska i obejrzą m.in. spadające gwiazdy w Górach Izerskich.

"Zainteresowanie jest ogromne, natomiast tu apel do wolontariuszy - jeżeli ktoś chce dołączyć do naszego projektu, to cały czas szukamy chętnych osób, które będą nas wspierać na trasie. To wsparcie, które jest potrzebne, polega czasem na pchaniu wózka, czy ciągnięciu wózka, ale też są inne zadania" - mówi Kornelia Nidzińska z fundacji Ładne Historie.

Dotychczas w 66 wycieczkach wzięło udział 260 osób z niepełnosprawnościami, a także ponad 400 wolontariuszy. Razem przeszli ponad 587 kilometrów górskich tras. Udział w wyprawach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapisywać się można przez stronę fundacji Ładne Historie.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.