Zbudowali rower ze śmieci

Bartosz Szarafin, BM | Utworzono: 2023-04-23 08:06 | Zmodyfikowano: 2023-04-23 08:13
Zbudowali rower ze śmieci - Fot: Bartosz Szarafin
Fot: Bartosz Szarafin

Stworzyli rower z recyclingu, by zachęcać mieszkańców do wspólnych przejażdżek na dwóch kółkach. Ciekawy projekt jednośladu stylizowanego na amerykański motocykl powstawał przez dwa lata. - Zaprezentowano go w Dzierżoniowie, gdzie stanie się pewnego rodzaju maskotką promującą kolarstwo - mówi Magdalena Zalewska z UM w Dzierżoniowie.

- To jest cudo, które wygląda jak wspaniały motocykl, jednak naprawdę jest rowerem, gwarantuję. Jest napędzany wyłącznie siłą ludzkich mięśni. Ten rower pomaga nam promować nasz sezon rowerowy, który chcemy bardzo mocno w Dzierżoniowie rozkręcić, bo walczymy w tym roku o tytuł rowerowej stolicy Polski.

- Rowery zawsze są "eko", ale dzierżoniowski, jest szczególny - opisuje Adam Adamczyk z dzierżoniowskiej modelarni RC Monkeys.

- Z racji tego, że szczerze mówiąc pełny recycling. Wszystko co jest w rowerze użyte jest z odzysku. Cała rama robiona z rurek metalowych, które pozyskane z odpowiednich złomowisk, do tego starego ogara rometowskiego rozebraliśmy aby pozyskać przedni widelec, koła no i resztę rzeczy wybrane ze złomu ze starych rowerów - no wyszło nieźle.

Rower będzie można podziwiać podczas miejskich imprez oraz tych, organizowanych przez dzierżoniowską modelarnię.

Reklama