Literatura #19/2023 : Jędrzej Pasierski, Waldek Mazur, Katarzyna Zborowska i Krzysztof Głuch

| Utworzono: 2023-05-11 16:19 | Zmodyfikowano: 2023-05-11 16:20
Literatura #19/2023 : Jędrzej Pasierski, Waldek Mazur, Katarzyna Zborowska i Krzysztof Głuch - fot.RWK
fot.RWK

Rybacy znajdują ciało mężczyzny dryfujące u brzegów Karsiboru. To tylko wierzchołek góry lodowej: ktoś po kolei morduje wychowawców starego domu dziecka na wyspie Wolin. Trop poprowadzi Ninę Warwiłow do idyllicznej miejscowości położonej pomiędzy lasem a wodami Zalewu Szczecińskiego. W zamkniętej społeczności rybaków i żeglarzy…

„Martwy klif” (Wydawnictwo Czarne) – tak nazywa się siódma, a szósta w serii „z komisarz Niną Warwiłow”, książka już wrocławskiego autora. Tym razem ze zdobywcą Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwal Kryminału za najlepszą powieść kryminalną (w 2020 wygrały „Roztopy” ) jedziemy nad polskie morze, choć przenosimy się w kryminalny klimat niemal skandynawski:

Pierwszym gościem jest Jędrzej Pasierski autor „Martwego klifu”

Już za tydzień 8. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius. Siedem dni (15-22 maja 2023), w Roku Wisławy Szymborskiej. Z premierami książek, poezją z Litwy, Niemiec, Ukrainy i Walii. Z czytaniem wierszy i dyskusjami o nich. Z Turniejem Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka. No i oczywiście z Nominacje do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2023 + dyskusja wokół całokształtu. Będą także potyczki w bule, akcenty muzyczne i jeszcze inne okołopoetyckich rzeczy. O szczegółach programu „poezji w PROZA” opowie kierownik działu programowego Wrocławski Dom Literaturyiego Domu Literatury. Zaprasza Waldek Mazur:

Za tydzień, 18 maja, już po raz 12 rozpoczną się 12 Targi Książki Regionalnej SILESIANA. W programie spotkania autorskie, spacery po powieściowych i książkowych szlakach oraz oczywiście same targi, na których na wrocławskim placu Solnym prezentować się będzie blisko 30 dolnośląskich wydawców, w tym wielu małych, niszowych, poszukiwanych. W tym gronie będzie obchodzące właśnie 15-lecie Wrocławskie Wydawnictwo EMKA , którego założyciela – Krzysztofa Głucha gościmy w audycji. O programie Silesiany organizowanej przez Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu opowiada koordynatorka targów Katarzyna Zborowska:

 

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.