Zbliża się 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Ewa Zając, AO | Utworzono: 2024-05-28 06:54 | Zmodyfikowano: 2024-05-28 06:55
Zbliża się 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału  - Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Spotkania ze znanymi autorami kryminałów, warsztaty pisania thrillerów, gra detektywistyczna dla dzieci, panele dyskusyjne - to tylko część programu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2024. Jak co roku będą też poruszane tematy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem - mówi Ewa Dąbrowska:

"W tym roku właśnie będziemy mieć panel "Dolny Śląsk w kryminale", w którym wezmą udział najpopularniejsi pisarze z tego regionu: Tomasz Duszyński, Mieczysław Gorzka i Sławek Gortych. A także, co ciekawe. Agnieszka Jeż, która nie jest z Wrocławia, mieszka pod Warszawą, ale tak bardzo lubi ten region, że właśnie w nim osadza akcję swoich najnowszych powieści."

Festiwal Kryminału ma już 20 lat

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2004 roku, od tego czasu wzrosła znacząco popularność gatunku mówi Radiu Wrocław koordynatorka imprezy Ewa Dąbrowska:

TASMA 2805 kryminal 1

"Zmieniło się całkiem postrzeganie kryminału. Kiedy ten festiwal powstawał, tych powieści kryminalnych ukazywało się raptem kilka rocznie, więc jurorzy tak naprawdę nie mieli za bardzo, w czym wybierać. Teraz mamy tych polskich powieści kryminalnych rocznie blisko pięćset, więc ta liczba urosła lawinowo."

W tym roku wśród nominowanych do nagrody znaleźli się m.in. Mariusz Czubaj, Tomasz Duszyński i Marek Stelar. Zwycięzca otrzyma czek na 25 tysięcy złotych ufundowany przez Prezydenta Wrocławia.
Ewa Zając

Festiwal Kryminału odbędzie się w dniach 5–9 czerwca w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) i Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1). Na większość wydarzeń wstęp wolny.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.