Areszt dla sprawcy znęcania się nad matką i bratem w Kowarach

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-05-18 12:08
Areszt dla sprawcy znęcania się nad matką i bratem w Kowarach - fot. Policja w Jeleniej Górze
fot. Policja w Jeleniej Górze

Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji domowej, w trakcie której był bardzo agresywny i pobudzony. Jak ustalili policjanci, agresor od 2 lat znęcał się nad najbliższymi, bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ich, zastraszał, popychał, bił i poniżał, a także niszczył sprzęty domowe. Groził im również pozbawieniem życia.

Dodatkowo w trakcie zatrzymania mężczyzna znieważał interweniującą policjantkę oraz kierował wobec niej groźby karalne. Nic to jednak nie dało 26-latkowi, gdyż i tak w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego wobec podejrzanego, do którego ten się przychylił wydając postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Teraz 26-latek za przestępstwa, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.