Rozkręcamy sezon rowerowy! [ZDJĘCIA]

GN, RW | Utworzono: 2023-05-19 11:43 | Zmodyfikowano: 2023-05-19 11:44
Rozkręcamy sezon rowerowy! [ZDJĘCIA] - fot. RW
fot. RW

Ze słuchaczami Radia Wrocław spotkaliśmy się w Jodłowie, w Gminie Międzylesie.

Wspólnie przeżyliśmy wspaniałą przygodę w domu gościnnym Trzy Morza, położonym u stóp Trójmorskiego Wierchu. Nasze spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, rozdaliśmy prezenty od Radia Wrocław i wybraliśmy się na wycieczkę rowerową na pętlach Singletrack Glacensis. Nasi goście mogli też obserwować realizację programu na żywo Radia Wrocław, w którym opowiadaliśmy o malowniczych trasach rowerowych i rozmawialiśmy z ekspertami:

Gospodarze, Dorota i Wawrzyniec opowiedzieli o domu gościnnym Trzy Morza, który jest certyfikowanym punktem sieci Singletrack Glacensis, czyli przyjaznym rowerzystom, ale też o wyjątkowych regionalnych produktach, które są dostępne w prowadzonym przez nich obiekcie:

Z Markiem Janikowskim, prezesem fundacji Singletrack Glacensis rozmawialiśmy o Bike Regionie Glacensis i rowerowych trasach. Jak bezpiecznie poruszać się po rowerowych szlakach. Marek poprowadził też naszą wycieczkę:

Krzysztof Rusinek, nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie, opowiedział o infrastrukturze turystycznej, którą udostępniają i za którą odpowiadają Lasy Państwowe. Zdradził też plany na dalszy jej rozwój:

Z Mariuszem Sobczakiem, fotografem, filmowcem i organizatorem imprez rowerowych, rozmawialiśmy o fotografowaniu rowerowych wypraw. Przybliżyliśmy podstawowe techniki fotografii i nowoczesne urządzenia, które są wygodniejsze od smartfonów, podnoszą jakość zdjęć i filmów, a także zwiększają nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Ostre koło w niedzielę od godz. 10:00 tylko w Radiu Wrocław

Partnerem programu jest Fundacja Singletrack Glacensis

Słuchaj Radia Wrocław i wygrywaj!

Trzy Morza to przedwojenny dom gościnny w Kotlinie Kłodzkiej położony u stóp Trójmorskiego Wierchu- góry, z której szczytu woda spływa do trzech Mórz - Czarnego, Północnego i Bałtyckiego. To jedyne tak wyjątkowe miejsce w Polsce i stąd też nazwa obiektu.

Wokół domu rozpościera się morze ekologicznych łąk, a z okien domu widać piękne góry i lasy. To prawdziwe odludzie!

Właściciele domu Dorota i Wawrzyniec wyremontowali go i dali mu nowe życie.

Dorota jest florystką i dekoratorką, a Wawrzyniec architektem. Dopieścili wnętrza w najdrobniejszych szczegółach. Z połączenia ich sił i pasji powstały cztery przytulne apartamenty z kuchniami i łazienkami i pięknymi widokami z okiem.

Rowery przechowacie tu w zamykanej rowerowni, wyposażonej w niezbędne narzędzia do naprawy roweru i myjkę ciśnieniową.

Do bramek wjazdowych na pętle singletrack glacensis Ostoja i Jodłów jest tylko 3 kilometry, można tam podjechać rowerami lub autem - przy bramkach wjazdowych jest duży parking.

Z pętli Ostoja można udać się dalej, systemem połączonych tras, aż do Barda! A z pętli Jodłów można zjechać do kolejnej trasy w Międzylesiu

Zapraszamy na rowery!Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.