"Fajna jest pomoc" - wolontariusze Caritasu świętowali 20-lecie szkoły w Kotowicach

Piotr Osowicz, AO | Utworzono: 2023-05-21 08:23 | Zmodyfikowano: 2023-05-21 08:26
"Fajna jest pomoc" - wolontariusze Caritasu świętowali 20-lecie szkoły w Kotowicach - fot. Piotr Osowicz
fot. Piotr Osowicz

W Kotowicach koło Siechnic odbyły się obchody jubileuszu 20 – lecia powstania Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Oczywiście tematem numer jeden była frajda z pomagania innym:

"Fajna jest pomoc osobom potrzebującym, chętnie to robię po prostu zostałam wolontariuszką. To jest takie fajne uczucie, gdy czujesz, że robisz coś dobrego dla innych ludzi. Myślę, że widok, kiedy ludzie się cieszą ...widzą, że ktoś pomaga... jest bardzo miłym uczuciem"

- To wyjątkowa młodzież - mówi Paweł Trawka rzecznik Caritas:

"Te dzieciaki to są zaangażowane dzieciaki, taki kwiat tej młodzieży, która chce czegoś więcej. Nie tylko sport, nie tylko szkoła, nie tylko pasje rozwijające, ale chcą zrobić coś dla drugiego człowieka i to jest fantastyczne. Jest też piękne, że rodzice tak chcą kształtować swoje dzieci."

Na uroczystości ksiądz arcybiskup Józef Kupny postanowił uhonorować medalem św. Jadwigi - najwyższym diecezjalnym odznaczeniem Panią Małgorzatę Mokrowską, wieloletnią sołtys Kotowic, której na sercu zawsze leżało dobre funkcjonowanie tej szkoły.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.