200 tysięcy na wyposażenie legnickiej bursy

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2023-05-21 09:33 | Zmodyfikowano: 2023-05-21 09:37
200 tysięcy na wyposażenie legnickiej bursy - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

Stowarzyszenie Klubów Lions przekazało na ten cel 200 tysięcy złotych. Od wybuchu wojny obiekt ten jest schronieniem dla uchodźców z Ukrainy. Jak podkreślał Jerzy Ciesiul gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions od roku aktywnie włączają się w pomoc uchodźcom:

"Realizujemy szereg misji charytatywnych. Włączyliśmy się też w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zrealizowaliśmy już ponad 100 programów na kwotę 8 mln złotych."

Piotr Niemiec dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, które administruje bursą przy ulicy Żółkiewskiego podkreśla, że w tym miejscu wielu uchodźców znalazło schronienie:

"Udzieliliśmy schronienia i pomocy do tej pory około 170 osobom. W tech chwili bursę zamieszkuje ponad 90 osób. Po remoncie, prace wykończeniowe są przewidziane na wrzesień tego roku, bursa da schronienie około 300 osobom."

W ramach przebudowy zostanie wymieniony dach i okna, a 46 pokoi i 12 łazienek przejdzie gruntowny remont. W marcu miasto wyłoniło wykonawcę, a dofinansowanie na ten cel w kwocie blisko 3,45 mln pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.