Pozwolą maluchom pomalować śmieciarkę. W Złotoryi ruszył wyjątkowy konkurs

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2023-05-21 11:06 | Zmodyfikowano: 2023-05-21 11:11
Pozwolą maluchom pomalować śmieciarkę. W Złotoryi ruszył wyjątkowy konkurs - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

Na pojazdach do odbioru odpadów złotoryjskiej spółki pojawiła się postać przypominająca robota z filmów akcji, który zamiast broni trzyma pojemnik na odpady. Po drugiej stronie śmieciarki mają się natomiast pojawić prace przedszkolaków. Czekamy na najbardziej kreatywne rysunki pod hasłem "Segreguj śmieci tak dobrze jak dzieci"

"Chcielibyśmy żeby ta praca pokazywała jakiś taki kreatywny sposób tego jak tę segregację widzą dzieci dlaczego środowisko zasługuje żebyśmy segregowali odpady. Czekamy cały czas na zgłoszenia, będziemy wybierać, decydować."

- Chcemy docierać do dorosłych poprzez najmłodszych - mówi Marta Stępień kierownik Oddziału Estetyki i Zieleni Miasta w Złotoryi:

"Tutaj tak naprawdę wszystko od dzieci się zaczyna, przez to jak dzieci są edukowane, w jaki sposób jest im ta wiedza przekazywana w domu tak później będzie wyglądała nasza przyszłość w tej materii, a w tej chwili nie wygląda ona zbyt ciekawie, więc cała nadzieja w dzieciakach."

Wyniki konkursu już 1 czerwca. Prace mogą nadsyłać przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu Złotoryi. To druga taka akcja edukacyjna Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalnego dla najmłodszych, dwa lata temu na budynku hydroforni pojawił się mural zachęcający do picia kranówki na podstawie pracy nastoletniego złotoryjanina.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.