Jak szukać pracy po przerwie w karierze?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-05-22 11:43 | Zmodyfikowano: 2023-05-26 14:40
Dodaj do Wykop.pl
Jak szukać pracy po przerwie w karierze? - Materiał Sponsora / www.freepik.com
Materiał Sponsora / www.freepik.com


Jaką ścieżkę zawodową wybrać po przerwie w karierze?

Bardzo często przerwa w karierze, niezależnie od tego, czym spowodowana, pozwala nam przeanalizować nasze potrzeby związane z pracą. Wiele osób wówczas zauważa, że dotychczas piastowane stanowisko ich nie satysfakcjonuje z uwagi na zakres obowiązków, brak możliwości rozwoju czy niskie wynagrodzenie.

Warto więc zastanowić się, jaką ścieżką zawodową chcemy kroczyć po przerwie w karierze. Jeżeli dotychczas wykonywany zawód pozwalał nam się realizować i godnie żyć, wówczas warto przeglądnąć na przykład oferty pracy we Wrocławiu i okolicy i sprawdzić, czy w czasie, kiedy nie byliśmy czynni zawodowo, nie zmieniły się wymagania pracodawców na takim stanowisku, ponieważ być może będziemy musieli dokształcić się, by móc ponownie pracować w zawodzie.

Często jednak po dłuższej przerwie chcemy spróbować zupełnie czegoś innego i zmienić swoją ścieżkę kariery. W takim przypadku, warto już kilka miesięcy przed planowanym powrotem do pracy zainwestować w szkolenia, kursy czy studia podyplomowe, które pozwolą nam zdobyć wykształcenie niezbędne na stanowisku, które chcielibyśmy zajmować.


Jak stworzyć CV po przerwie w karierze?

Kiedy mieliśmy dłuższą przerwę karierze, powinniśmy zaktualizować swoje CV w taki sposób, aby było ono czytelne dla rekrutera i zawierało wszelkie niezbędne informacje. Najlepiej jeżeli za każdym razem, kiedy będziemy aplikować na konkretną ofertę, dopasujemy swój życiorys do informacji zawartych w ogłoszeniu. Dzięki temu pracodawca, szukając konkretnych, wymienionych przez siebie w ofercie umiejętności i cech, zobaczy je w naszym CV. To z kolei zwiększy nasze szanse na pozytywny odzew i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.


Gdzie szukać pracy po przerwie w karierze?

Obecnie pracy możemy szukać w wielu różnych miejscach. Najczęściej w tym celu wykorzystujemy różnego rodzaju portale i aplikacje, gdzie zamieszczone są wyłącznie oferty pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by poszukując idealnego zatrudnienia, skorzystać ze swoich mediów społecznościowych. Dobrze uzupełniony profil na niektórych platformach może być pomocny w takich działaniach. Warto również zajrzeć do zakładki „kariera” przedsiębiorstw, w których chcielibyśmy pracować. Jeżeli nie mamy dużego doświadczenia lub wykształcenia, warto zwrócić uwagę również na oferty pracy dostępne na stronach agencji pracy tymczasowej.