Na miejską plażę... z workiem na śmieci

Jakub Ciołko, WK | Utworzono: 2023-06-01 07:28 | Zmodyfikowano: 2023-06-01 07:28
Na miejską plażę... z workiem na śmieci - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

- Chcemy zwrócić uwagę, że spędzanie wolnego czasu może być korzystne nie tylko dla naszego samopoczucia, ale też dla natury. Wystarczy odrobina odpowiedzialności – mówi Radiu Wrocław Bartłomiej Kubicz, Dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UMWD:

Mam nadzieję, że każdy, kto będzie przychodził na łono natury, również w takie miejsca jak rzeka czy las, będzie zabierał ze sobą worek, do którego będzie mógł wszystko wrzucić, co mu zostanie i zabrać ze sobą. Takie działania będą powodowały, że każdy będzie mógł zachwycić się pięknem przyrody - mówi Bartłomiej Kubicz.

Dolny Śląsk ma być inspirujący, nie tylko dzięki urokom tutejszych atrakcji i pięknym krajobrazom. Przede wszystkim ma być czysty, a o środowisko naturalne dbać powinniśmy na co dzień. To idea, jaka przyświeca Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego, którego przedstawiciele wraz z młodzieżą wysprzątali rzeki Odrę i Oławę. Oczyszczenie wód ze śmieci ma wesprzeć Adriana Kosterę podczas pływackiej części próby bicia triatlonowego rekordu Guinessa. Sportowiec podkreśla, że nie ma żadnej wymówki w kwestii zanieczyszczania rzek, lasów i jakichkolwiek miejsc, które służą wszystkim.

- Kiedy biegam po lasach, górach czy miastach, widzę porozrzucane paczki po papierosach, niedopałki, ludzie po prostu wszystko rzucają pod siebie. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, jak można upuścić papierek przed sobą, bo na swoim podwórku nikt nie wyrzuci papierka – mówi Radiu Wrocław Adrian Kostera:

Wyzwanie związane z biciem rekordu Guinessa w triatlonie Adrian Kostera będzie podejmował przez 365 dni. Podczas swojej próby zamierza promować nie tylko sport, ale także dbanie o środowisko naturalne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.