W Legnicy miasto szykuje się na świąteczne porządki mieszkańców

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2023-04-04 15:38 | Zmodyfikowano: 2023-04-04 15:49
W Legnicy miasto szykuje się na świąteczne porządki mieszkańców - fot. archiwum Radia Wrocław
fot. archiwum Radia Wrocław

Żeby nie trafiły do lasu lub rzeki, ogłosili zbiórkę odpadów gabarytowych i aż do świąt będą odbierać od legniczan zepsute sprzęty AGD i stare meble. Zbiórki gabarytów odbywają się w Legnicy cyklicznie co dwa miesiące, ale ta, która ruszyła w poniedziałek tuż przed świętami Wielkanocnymi to nie do końca przypadek. Urzędnicy spodziewają się, że legniczanie wezmą się właśnie teraz za generalne, wiosenne porządki.

Lepiej wystawić przed dom niż wywieźć do lasu - apeluje do mieszkańców Piotr Seifert, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta w Legnicy:

Gdyby jednak ktoś wpadł na pomysł porzucenia śmieci, to starszy inspektor Jacek Śmigielski ze Straży Miejskiej w Legnicy przypomina, że miejsca, w które mieszkańcy nielegalnie wywożą odpady są dobrze znane strażnikom:

Szczegółowych informacji na temat tego, jaki rodzaj odpadów jest odbierany w ramach akcji, a które należy samodzielnie dostarczyć na PSZOK, udziela spółka zajmująca się odbiorem odpadów. Miejsca, w których legniczanie notorycznie porzucają odpady są dobrze znane strażnikom miejskim i na bieżąco monitorowane. Odnalezienie i ukaranie sprawcy, jak podkreślają urzędnicy, jednak nie zawsze do końca problem rozwiązuje, bo w zdecydowanej większości przypadków koszty likwidacji takiego dzikiego wysypiska ponosi później gmina. Magistrat poinformował, że to koszt nawet 300 tysięcy złotych rocznie.

POSŁUCHAJ:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.