Rajd Koguta kolejny raz rusza w trasę. Jadą aby pomóc dzieciom

Beata Makowska, BM | Utworzono: 2023-06-08 06:00 | Zmodyfikowano: 2023-06-07 21:13
Rajd Koguta kolejny raz rusza w trasę. Jadą aby pomóc dzieciom - Fot: mat. organizatora
Fot: mat. organizatora

W tym roku uczestnicy rajdu pokonają liczącą 530 km trasę Oława - Poznań - Piła - Chojnice - Czersk - Tczew - Stegna. W rajdzie startują pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają min. 20 lat oraz wszelkie inne wehikuły wyprodukowane do roku 1994 - samochody, ciągniki, motocykle, a nawet rowery. Za ich sterami zasiądzie ponad 2600 zarejestrowanych ekip.

Podobnie jak w poprzednich latach, celem Rajdu Koguta jest pomoc potrzebującym. Pieniądze zebrane podczas wcześniejszych edycji imprezy trafiały do osób i organizacji charytatywnych z powiatu oławskiego. - W tym roku formuła została rozszerzona i połowa zebranych pieniędzy przekazana zostanie na pomoc 250 dzieciom z całej Polski. Ich listę stworzyli sami uczestnicy wydarzenia – mówi Radiu Wrocław Artur Kopania, uczestnik i współorganizator rajdu:

- Rajd koguta jest połączeniem pasji i działań charytatywnych. W tym roku jest to rekordowa edycja. Bierze udział ponad 2600 załóg. Połowa środków idzie na cele związane z charytatywnością w Oławie, a druga połowa na cele wskazane przez uczestników.

Organizatorem Charytatywnego Rajdu Koguta jest Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie. - Chcemy pomagać. Dlatego na licytację przeznaczyliśmy legendarnego VW - dodaje Artur Kopania:

- Oczywiście gruntownie ten samochód przygotowaliśmy. Będzie on licytowany w Stegnie, w dniu finału. Najprawdopodobniej między godziną 17. a 18. Każdy może wziąć udział w licytacji. Nie ma ceny minimalnej. Oczywiście liczymy na jak największe wasze wsparcie. Ale każda złotówka się liczy.

Jeszcze przed startem rajdu udało się zebrać ponad 1,4 mln złotych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.