Zbliżają się Animalia. W tym roku organizatorzy ratują pingwiny

Karolina Niepogodzińska, WK | Utworzono: 2023-06-16 10:38 | Zmodyfikowano: 2023-06-16 10:39
Zbliżają się Animalia. W tym roku organizatorzy ratują pingwiny - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Zanieczyszczenie wód plastikiem, wycieki ropy czy zimne prądy - to tylko niektóre z zagrożeń, na jakie narażone są pingwiny przylądkowe w Afryce. Z tego powodu Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu organizuje drugą edycję ,,Animaliów”. O projekcie opowiada koordynatorka wydarzenia Zuzanna Banaś:

- Animalia są projektem charytatywnym skoncentrowanym na ochronie zagrożonych gatunków we współpracy z fundacją Dodo, która działa przy wrocławskim zoo. Co roku wybieramy jedno ze zwierząt, które jest pod opieką fundacji i zakładamy zbiórkę charytatywną na cel tego zwierzęcia - opowiada Zuzanna Banaś.

W tym roku celem zbiórki charytatywnej jest wspieranie pingwinów przylądkowych. Finał projektu odbędzie się we wrocławskim zoo 18 czerwca w niedzielę. Dla dzieci przewidziane są atrakcje i zabawy edukacyjno-rozrywkowe. Do końca miesiąca można wesprzeć akcje na portalu Zrzutka.pl.

- W tym roku prowadzimy zbiórkę przez portal Zrzutka.pl pod hasłem Animalia UE Wrocław. Zbieramy na pingwiny przylądkowe zwane tońcami. Natomiast w niedzielę wydarzenie dla rodzin z dziećmi zaczyna się wraz z otwarciem ZOO, potrwa cały dzień. Można wziąć udział w grze terenowej oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych w strefie - mówi Zuzanna Banaś.

Środki ze zbiórki na pingwina przylądkowego trafią na konto organizacji SANCCOB (Southern African Foundation for the Conservation of Coastal Birds), która wpierana jest przez zoo i fundację Dodo od 2015 roku.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.