Dolny Śląsk stawia na łyżwiarstwo szybkie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2023-06-28 11:22 | Zmodyfikowano: 2023-06-28 11:25
Dolny Śląsk stawia na łyżwiarstwo szybkie - fot. mat. prasowe UMWD
fot. mat. prasowe UMWD

- To stworzenie możliwości naszym dzieciom i młodzieży do rozwoju kolejnej dyscypliny sportu. Dolny Śląsk sportem stoi. Staramy się stworzyć infrastrukturę sportową po to, żeby nasi młodzi Dolnoślązacy, ale i seniorzy nie musieli wyjeżdżać do innych krajów po to, żeby ćwiczyć na dobrych obiektach. Tutaj jeżeli od najmłodszych lat trenują, pod opieką fachowców, a tutaj będzie przecież pani Natalia Czerwonka - to sukces jest murowany. Cieszę się ogromnie, że to jest przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządami: wojewódzkim i miasta Świdnica, ale również Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego. Wszyscy odnoszą sukces, a tak naprawdę największymi beneficjentami są młodzi Dolnoślązacy - mówi marszałek Cezary Przybylski:

- To bardzo ważna umowa dla naszego regionu, ponieważ uruchamiamy kolejną klasę mistrzostwa sportowego w kolejnej dziedzinie sportu. Łyżwiarstwo szybkie przy aprobacie i pełnym wsparciu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. To jest niezwykle istotne. To, co jest ważne, to, że za tymi szkołami zawsze idą inwestycję w infrastrukturę. Tak jak nasza Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu - inwestujemy w budowę toru saneczkowego, który od wielu, wielu lat jest taką inwestycją na którą Karpacz czeka. Podobnie będzie tutaj w Świdnicy. Uruchomieniu nowej klasy będą towarzyszyły nakłady na infrastrukturę sportową czyli lodowisko - dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

- To kolejny punkt na mapie łyżwiarskiej Polski. Jest to trzeci ośrodek. Zakopane ma tor długi, Białystok ma short track, a Świdnica będzie spinać i tor długi i short track. Mam nadzieję, że pod opieką Natalii Czerwonki w dobrym kierunku będzie zmierzało. - mówi Rafał Tataruch prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

- To jest kolejny mój cel na miarę medalu olimpijskiego. Mam nadzieję wszystkich przekonać przede wszystkich jakością szkolenia i całą myślą szkoleniową, żeby wybierali szkołę w Świdnicy. Będziemy szkolić i na torze krótkim w short tracku i na torze długim. Te dwa sporty da się połączyć. Mistrzowie olimpijscy z short tracku są mistrzami olimpijskimi na torze długim. Taką mamy myśl szkoleniową. Cieszę się, że będziemy ją realizować w województwie dolnośląskim, województwie z którego pochodzę, z którego miałam wsparcie od najmłodszych lat. Dalej tu zostaję i będę spełniać marzenia nie tylko swoje, ale wszystkich swoich podopiecznych. Dzieci, które przede wszystkim nie boją się marzyć i co więcej, chcą na te swoje marzenia ciężko zapracować. Zapraszam wszystkich do Świdnicy. - mówi medalistka olimpijska Natalia Czerwonka, która będzie odpowiedzialna za szkolenie młodych łyżwiarzy.

Oddział łyżwiarstwa w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy powstanie od września. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci.

POSŁUCHAJ ROZMÓW:

  • Natalia Czerwonka

  • Rafał Tataruch

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.