Puby, bary i restauracje dostępne dla wszystkich

Justyna Kościelna, JD | Utworzono: 2023-06-29 14:53 | Zmodyfikowano: 2023-06-29 14:54
Puby, bary i restauracje dostępne dla wszystkich - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

- Z jednej strony pomagamy niepełnosprawym w znalezieniu dostępnego miejsca, a z drugiej podpowiadamy przedsiębiorcom, co mogą zmienić, by ich lokal był bardziej przyjazny dla osób ze specjalnymi potrzebami - mówi Radiu Wrocław współautorka projektu Julia Zakrocka poruszająca się na wózku elektrycznym:

- Spotykaliśmy się z trudami znalezienia nowych miejsc i to nie dla tego, że one nie były dostępne, tylko dlatego, że informacja o dostępności nie przychodziła tak, jak ja, czy inna osoba z niepełnosprawnością, by tego oczekiwała. Na przykład czy jest dostępna toaleta, bo nie nie ma zdjęcia, a dla mnie czasem jest to ważniejsze niż samo jedzenie.

Restauracje ze znaczkiem projektu będą dokładnie opisane i sfotografowane, a ich menu zostanie przekształcone na wersję elektroniczną dostępną dla osób niewidomych, bo jak dodaje Julia Zakrocka -część miejsc jest dostępna, ale tylko pozornie:

- Czyli np. nie jest dokładnie pokazane wejście, np. toaleta, wysokość stołu i w jaki sposób do nich podjechać, ale takie rzeczy jak menu, które nie jest czytelne dla osób niewidomych i właśnie my pomagamy i wspieramy w przerobieniu tego menu na taką dodatkową wersję mobilną.

Nie tylko niewidomi będą beneficjentami projektu. Powstaje bezpłatna aplikacja, która pomoże kelnerom i obsłudze w komunikacji z osobami głuchymi.

POSŁUCHAJ:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.