Zmiany w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, JD | Utworzono: 2024-06-07 07:21 | Zmodyfikowano: 2024-06-07 07:24
Zmiany w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu - fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego / Facebook
fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego / Facebook

00:00
00:00

Liczba pacjentów leczonych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu regularnie rośnie. W ubiegłym roku placówka przyjęła 16 tysięcy dorosłych i 8 tysięcy dzieci. Teraz, najmłodsi przyjmowani do szpitala od wejścia wkraczają w świat kolorowej podróży.

"Stworzyliśmy bardzo fajne, przyjazne, bajeczne wizualizacje, dzięki którym nasi mali pacjenci będą mogli przenieść się w bajkowy świat, otrzymują nawet paszporty i bilety -to trochę wycieczka i zminimalizowanie tego lęku, który związany jest z procesem diagnostycznym i terapeutycznym" - przekonuje dyrektor placówki Dominik Krzyżanowski.

Pacjenci zauważają poprawę już od wejścia

"Czyściutko, ładnie, elegancko, bardzo nowocześnie, przestronnie, przede wszystkim korytarz jest bardzo przestronny. Widać, że jest nowocześnie" - chwalą.

Zmienił się nie tylko wygląd sal czy korytarzy. Wymieniono też drzwi czy instalacje wodne i prysznicowe. "Zmieniło się wszystko. Zmieniła się wentylacja i balanse ciśnień - chodzi o wysysanie i przepływy powietrza gwarantujące bezpieczeństwo pacjentom i personelowi" - mówi prof. Krzysztof Simon.

Centrum Pediatrii im. J. Korczaka przy Koszarowej to 150 łóżek. Placówka ma w planach budowę pawilonu psychiatrii dziecięcej. Prace mogą rozpocząć się już w przyszłym roku. W sumie koszt dotychczasowych  inwestycji to ponad 8 milionów złotych.

Zdjęcia
Zmiany w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu - 4

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.