Studenci projektują miejsce dla podopiecznych domu pomocy

Jakub Dworzecki, JD | Utworzono: 2023-08-04 09:34 | Zmodyfikowano: 2023-08-04 09:35
Studenci projektują miejsce dla podopiecznych domu pomocy - fot. ilustracyjna / Pixabay
fot. ilustracyjna / Pixabay

Prace realizowane są w ramach Wrocławskich Akademickich Zespołów Zadaniowych. Dzięki tej inicjatywie studenci mogą działać społecznie i uczyć się w praktyce. -Miejsce też wybrano nie bez powodu - zdradza Radiu Wrocław Anna Gil z Wrocławskiego Centrum Akademickiego:

"Jest to miejsce szczególne, ponieważ cała kadra bardzo życzliwie opiekuje się wszystkimi podopiecznymi. Tymi podopiecznymi są osoby starsze, osoby schorowane, samotne, więc to środowisko bardzo mocno pracuje, żeby zaktywizować tych ludzi."

A co mogłoby tam finalnie powstać?

"Powstał projekt zagospodarowania przestrzennego i też już studenci pomyśleli o tym, aby w ramach tego ogrodu społecznego powstała okrągła ławka z pergolą, ścieżki - po prostu takie miejsce ogrodowe, czy takie miejsce, które spotykamy w parkach" - dodaje Anna Gil.

Podopieczni domu pomocy mieli też sporo do powiedzenia przy projektowaniu strefy. Przed wykonaniem zadania studenci odbyli rozmowy z seniorami, żeby poznać ich potrzeby oraz opracować praktyczne rozwiązania, które ułatwią korzystanie z zielonej przestrzeni. Projekt powstał dzięki inicjatywie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.