festiwal LATO Z MUZYKĄ W PERLE MANIERYZMU w podwrocławskiej Żórawinie

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 2023-08-23 09:57 | Zmodyfikowano: 2023-08-23 09:57
festiwal LATO Z MUZYKĄ W PERLE MANIERYZMU w podwrocławskiej Żórawinie - fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W najbliższych dniach przygotowano kolejne dwa wydarzenia muzyczne. W piątek 25 sierpnia o godz. 19:00 odbędzie się koncert kameralny artystów Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia, którzy zaprezentują publiczności utwory m.in.: Bacha, Dvořáka, Haasa i Poldowskiego.

Wyjątkowym wydarzeniem muzycznym oczekiwanym co roku przez publiczność jest wielki koncert plenerowy na wyspie wokół Dolnośląskiej Perły Manieryzmu. W tym roku wystąpi w podwrocławskiej Żórawinie Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK, obchodzący właśnie 70. lecie swojego istnienia. Wydarzenie zaplanowane jest na czwartek 31 sierpnia o godz. 20:00.

Wybór tej daty koncertu nie jest przypadkowy, bowiem w ten ostatni dzień wakacji obchodzona jest rocznica podpisania porozumień sierpniowych oraz jest to Dzień Solidarności i Wolności ustanowiony w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Zatem w koncercie zatytułowanym „Dla Niepodległej" artyści Zespołu Pień i Tańca Śląsk wyśpiewają miłość i szacunek dla naszej Ojczyzny Polski.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.