Festiwal „Wrocław Summer Classics"

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-15 13:44
Festiwal „Wrocław Summer Classics" - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Koncerty odbywają się w barokowej sali Uniwersytetu Wrocławskiego z kilkusetletnią tradycją koncertów, słynącej z wybitnej akustyki. Nasi wykonawcy to najzdolniejsi lokalni artyści: laureaci konkursów, wykładowcy, koncertmistrzowie i soliści orkiestr symfonicznych. Zespoły Filharmonii Uniwersyteckiej dysponują starannie wyselekcjonowanymi instrumentami z XVII i XVIII wieku. Takiego brzmienia nie usłyszysz nigdzie indziej.

Wtorkowe recitale i piątkowe koncerty kameralne stanowią kompleksową ofertę zarówno dla wrocławskich melomanów, jak i osób rozpoczynających przygodę z uczestnictwem w koncertach klasycznych.

Repertuar Festiwalu ukazuje ogromną różnorodność muzycznych zjawisk. Zabierzemy Was w muzyczne podróże od muzyki dawnych włoskich mistrzów, przez polski i niemiecki romantyzm, hiszpańskie i argentyńskie tańce, aż po muzyczne eksperymenty: koncert połączony z prezentacją artystycznej biżuterii szklanej lokalnej artystki czy premiera efektownej kompozycji audio-wizualnej polskiego kompozytora. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Więcej informacji na:

http://www.filharmoniauniwersytecka.pl/festiwal-wroclaw-summer-classics/

www.wroclawsummerclassics.pl

www.facebook.com/profile.php?id=61559567666966

Kup bilety na:

https://www.bilety24.pl/cms/wroclawsummerclassics


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.