Pacjenci szpitala przy Borowskiej mogą odetchnąć - na korytarzach będzie nieco chłodniej

Elżbieta Osowicz, MC | Utworzono: 2023-08-23 19:14 | Zmodyfikowano: 2023-08-23 19:15
Pacjenci szpitala przy Borowskiej mogą odetchnąć - na korytarzach będzie nieco chłodniej - fot. USK
fot. USK

Przypomnijmy - pacjenci przyklinicznej przychodni przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu skarżyli się na warunki, w jakich oczekują na wizytę. Na długim korytarzu w budynku L jest tylko jedno okno i tłum chorych. Jak mówią, niekiedy trzeba tam czekać kilka godzin, co przy temperaturach przekraczających ostatnio 30 stopni Celsjusza jest nie do wytrzymania. Jedna ze słuchaczek programu Reakcja24 poprosiła Radio Wrocław o interwencję.

- Brak ruchu powietrza, tłum ludzi, po prostu to jest nie do wytrzymania, bo siedzi się godzinami, oczekując na wizytę, co jest zrozumiałe, no ale warunki są wykańczające. My jesteśmy chorymi ludźmi. Bardzo proszę o zainteresowanie się tą sytuacją.

Dyrekcja szpitala proszona o wyjaśnienia tłumaczyła, że zainstalowanie klimatyzacji wymagałoby dużych nakładów finansowych. Rzeczniczka szpitala Julia Wach przyznała, że w tym miejscu nie ma technicznych możliwości do tego, ale dyrekcja przyjrzy się problemowi i poszuka rozwiązania. Tak też się stało. Na korytarzach stanęły wentylatory i urządzenia chłodzące powietrze, które mają ulżyć pacjentom czekającym w kolejkach. 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.