Ekspansja na międzynarodowe rynki? Dolnośląskie firmy mają mieć łatwiej

Martyna Czerwińska, JD | Utworzono: 2023-08-25 07:06 | Zmodyfikowano: 2023-08-25 07:07
Ekspansja na międzynarodowe rynki? Dolnośląskie firmy mają mieć łatwiej - fot. Martyna Czerwińska
fot. Martyna Czerwińska

Przedsiębiorcy, także Ci mali, uzyskają tam darmowe wsparcie w ekspansji na rynki zagraniczne. -Mamy w regionie wiele firm, które mogą rozwinąć skrzydła, ale nie wiedzą jak to zrobić - mówi Piotr Dytko z zarządu PAIH. -Jesteśmy z inwestorem od samego początku procesu inwestycyjnego, aż do jego końca. Realizujemy to poprzez sieć 57 biur handlowych rozsianych po całym świecie, które działając lokalnie, mają najlepsze rozeznanie co do tego, jakie usługi, jakie produkty tam się odnajdą, jakie są uwarunkowania kulturowe czy formalne - dodaje:

- Brak wiedzy w tym zakresie, czasem hamuje nasze ambicje - mówi wojewoda Jarosław Obremski. -Czasami zainwestowanie za granicą wymaga innej organizacji i logistyki, i często ta wiedza, którą ludzie sukcesu zdobyli na Dolnym Śląsku, może bez wsparcia z zewnątrz okazać się niewystarczająca do ekspansji:

Wsparcie PAIH jest darmowe. Sięgać po nie mogą nie tylko duże firmy, ale także te, które stawiają pierwsze kroki. -Wrocław jest zagłębiem branży IT. To ogromny potencjał, którego czasami nie wykorzystujemy. Jesteśmy nazywani doliną krzemową Polski. Mamy całą rzeszę inżynierów, którzy tworzą nowe technologie, technologie przyszłości. Oni zakładają własne przedsiębiorstwa. Część z nich bardzo szybko rośnie i szuka większych rynków. - mówi wiceprezydent miasta Jakub Mazur:

Biuro regionalne PAIH już działa i znajduje się przy ulicy Sikorskiego. To drugie takie miejsce w Polsce - po Katowicach.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.