Podejrzany o napady na sklepy już za kratami aresztu

BM | Utworzono: 2023-09-05 17:12
Podejrzany o napady na sklepy już za kratami aresztu - Fot: archiwum Radia Wrocław
Fot: archiwum Radia Wrocław

W ostatnim czasie legniccy policjanci otrzymywali bardzo podobne zgłoszenia o napadach na małe sklepiki na terenie miasta. Zgłaszający informowali, że zamaskowany mężczyzna wchodził do obiektów handlowych i terroryzował obsługę.

- Używał wobec sprzedawców przemocy fizycznej, a w niektórych przypadkach trzymał w ręce przedmiot przypominający nóż lub metalową rurkę. Grożąc pozbawieniem życia lub zdrowia doprowadzał pracowników sklepu do bezbronności, a następnie usiłował lub kradł pieniądze, które znajdowały się w sklepowej kasie, po czym uciekał. Policjanci z uporem dążyli do ustalenia sprawcy tych czynów - powiedziała policjantka.

38-latek został zatrzymany po ostatnim napadzie, do którego doszło w sobotę 2 września. Sprawca przyłożył kasjerce pod gardło metalową rurkę i ukradł z kasy tysiąc złotych.

- W kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Legnicy był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu - powiedziała funkcjonariuszka.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono zatrzymanemu sześć zarzutów dokonania rozbojów, w tym dwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Poniesione straty opiewają na kwotę blisko 6 tys. zł.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.