Półmaratończycy na start! Przed nami wielkie bieganie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-06 09:40 | Zmodyfikowano: 2023-09-06 09:40
Półmaratończycy na start! Przed nami wielkie bieganie  - fot. pro-run.pl
fot. pro-run.pl

Orthos H2O Półmaraton to nie tylko okazja do sprawdzenia swoich sił w biegu na dystansie ponad 21 kilometrów, ale również możliwość odkrycia piękna Wrocławia i okolic w tym nieoczywistym wariancie jakim są tereny wodonośne.

Trasa prowadzić będzie w okolicy rzeki Odry w stronę Siechnic, tak jak rok temu. Jej część przebiega wałami, a jeden z odcinków to droga gruntowa pod Wschodnią Obwodnicą Wrocławia. Łącznie biegaczy czeka ok. 3,5 km szutru. Start 17.09 o godz. 9.00 z ul. Międzyrzeckiej we Wrocławiu.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne medale pamiątkowe, a najszybsi zostaną uhonorowani nagrodami. Nowością na mecie będzie fakt, że najszybsza setka uczestników otrzyma krążki w złotym kolorze, kolejna - w srebrnym, a pozostali w brązowym. 

Dzięki współpracy z głównym partnerem biegu, Szpitalem Wielospecjalistycznym Orthos, 50% opłat startowych zostanie przekazanych na cel charytatywny – trafią do Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, które zapewnia opiekę dzieciom nieuleczalnie – terminalnie chorym. Obecnie hospicjum ma pod opieką ponad 140 pacjentów i ich rodziny z terenu całego województwa. 

Na wydarzenie zaprasza organizator, Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-Run:

Zapisy na stronie internetowej biegu. Tam również wszystkie niezbędne informacje dotyczące wydarzenia. 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.