Plenerowa wystawa Centrum Historii Zajezdnia ruszyła w regionalną trasę

Jakub Ciołko, el | Utworzono: 2023-09-10 19:14 | Zmodyfikowano: 2023-09-10 19:21
Plenerowa wystawa Centrum Historii Zajezdnia ruszyła w regionalną trasę - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
Plenerowa wystawa Centrum Historii Zajezdnia ruszyła w regionalną trasę - 0
Plenerowa wystawa Centrum Historii Zajezdnia ruszyła w regionalną trasę - 1

Poza sentymentalną podróżą w czasie ma być praktyczną lekcją o ówczesnych trudnościach w zdobyciu podstawowych produktów i opresji władz. Jest również ukłonem historyków w stronę mniejszych zakładów, w których także rodziła się demokratyczna opozycja lat 80. - Nie zapominamy o tym, jak trudno było otwarcie sprzeciwiać się ówczesnej władzy w miejscowości, gdzie przysłowiowo każdy zna każdego. Chcemy wystawą pokazać młodzieży, że opowieści dziadków czy rodziców to nie bajki – mówi Adam Pacześniak z Centrum Historii Zajezdnia:

– Może ktoś ma niepublikowane nigdy zdjęcia albo nieznane relacje z konspiracji. Każda informacja jest cenna – dodaje Adam Pacześniak:

Wystawa składa się m.in. z typowego dla miejskich ulic kiosku czy atrapy sklepu mięsnego z pustymi lodówkami. Dodatkową atrakcją wystawy jest „Ogórek” – wyremontowany i dopuszczony do ruchu autobus Jelcz 043. Ekspozycja odwiedziła już Oleśnicę, a do końca tego weekendu podziwiać można ją w Jelczu-Laskowicach. Następnie pojawi się jeszcze w Trzebnicy i Środzie Śląskiej. Zwiedzanie wystawy jest darmowe, a o jej atrakcjach i przedstawianych czasach opowiadają przewodnicy.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.