Kiermasz Ogrodniczy na Partynicach - 23 i 24 września

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-09-11 19:20
Kiermasz Ogrodniczy na Partynicach - 23 i 24 września - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Kto jeszcze nie był, a komu bliskie są sprawy i sprawki świata flory, powinien koniecznie odwiedzić to miejsce, to wydarzenie, a z pewnością nie pozostanie rozczarowany, zyskując kolejnych wiernych – ulistnionych lub iglastych - przyjaciół.

Drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, byliny, trawy ozdobne, cebule kwiatowe, pnącza, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, wrzosy, sukulenty a nawet rośliny owadożerne – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich - zaoferują producenci, którzy przyjadą specjalnie do Wrocławia z innych regionów kraju. To dla ducha, zaś dla ciała - wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur, miody z najlepszych pasiek, piwa z minibrowarów, sery z Podhala i z Podlasia, przyprawy i inne smakołyki.

Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, a w efekcie niespotykany wybór - nic tylko patrzeć, przebierać, wybierać. Takiego zielonego szaleństwa nie zapewnią nawet największe centra ogrodnicze. Nadarzy się doskonała okazja do rozmów z ogrodnikami, którzy znają swoje roślinki od maleństwa i potrafią na ich temat powiedzieć wszystko, poradzić, doradzić i nauczyć, a także spędzenia kilku chwil w przyjemnym klimacie i towarzystwie żywej zieleni.

Dlaczego jesień jest ważna i dobra – dla roślin, ich właścicieli - i dlaczego jesienne nasadzenia nie są gorsze, a nawet są lepsze od tych z pozostałych pór roku? Wrzesień, to drugi szczyt sezonu ogrodniczego, coraz bardziej popularny i ceniony. Znawcy tematu przekonują wręcz, że jesienne sadzenie dla wielu gatunków jest bardziej korzystne od wiosennego. Stabilna wilgotność gleby, optymalne temperatury, odpowiednia ilość światła sprawiają, że posadzone w tym czasie rośliny doskonale adaptują się do nowych warunków. Mają dość czasu przed zimą, aby dobrze się ukorzenić i z początkiem wiosny rozpocząć intensywną wegetację.
Większość oferowanych na poszczególnych stoiskach sadzonek wystąpi w niespotykanie okazałym wyborze, zadowalając coraz bardziej wymagających miłośników działek, ogródków, balkonów czy domowych kolekcji. Zapowiada się interesująca różnorodność gatunków, odmian, pokrojów, kolorów, zapachów, jakich trudno doświadczyć w innych miejscach.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano kilkaset bezpłatnych miejsc parkingowych.

Organizatorzy zapraszają:

  • w sobotę – 23 września - w godzinach od 9.00 do 18.00
  • oraz w niedzielę – 24 września - w godzinach od 9.00 do 17.00
  • teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach ul. Zwycięska 2
    WSTĘP WOLNY

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJTUTAJ oraz TUTAJ

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.