Maciej Suszczyński dołącza do sztabu Śląska

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-13 20:24
Maciej Suszczyński dołącza do sztabu Śląska - fot. slaskwroclaw.pl
fot. slaskwroclaw.pl

Maciej Suszczyński w latach 2015-2021 pracował w WBS Warsaw Academy of Football, gdzie pełnił funkcje trenera grup młodzieżowych i dyrektora sportowego. Poznał sport młodzieżowy niemal od podszewki, bo prowadził zespoły juniorskie, a także stworzył metodologię i program treningowy warszawskiego klubu.

- Przeszedłem tam przez wszystkie kategorie wiekowe od najmłodszych do drużyny U17. Współpracowaliśmy z Borussią Dortmund i to była taka prawdziwa współpraca, która podnosiła jakość szkolenia i wprowadzała trendy - podkreśla nowy szkoleniowiec w sztabie WKS-u.

Co istotne, Maciej Suszczyński pracował już w Śląsku w sezonie 2021/2022, kiedy również był członkiem sztabu szkoleniowego trenera Jacka Magiery. Poprzednie rozgrywki spędził na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, a konkretnie w Stali Rzeszów, współpracując w sztabie trenera Daniela Myśliwca. Teraz oficjalnie powraca na Oporowską jako trener asystent, choć swoim doświadczeniem służył już w meczach Śląska w tym sezonie.

Co będzie należało do jego głównych zadań?

- Zajmuję się analizą naszego zespołu oraz rozpracowaniem przeciwnika. Tę wiedzę pomagam wdrożyć w proces treningowy - mówi szkoleniowiec.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.