Damy i rycerze dolnośląskiej kultury (WIDEO, AUDIO z RWK)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2023-09-20 10:23 | Zmodyfikowano: 2023-09-20 12:03
Damy i rycerze dolnośląskiej kultury (WIDEO, AUDIO z RWK) - DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura, od 16:00
DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura, od 16:00

Początek nowego sezonu w Teatrze Kochanowskiego w Opolu to start trzeciej kadencji dyrektora Norberta Rakowskiego. Pytamy o strategie,  tytuły i o pierwszą premierę, wyreżyserowany przez niego spektakl 'I'm Nowhere/Znikanie'.

Robert Traczyk, reżyser nadchodzącej premiery Teatru na faktach, i aktorka Aleksandra Kołtuniak. 'AskAPP' stawia ciekawe pytanie, czy czeka nas (a może już trwa) era cyberpunku, czy cyberfeudalizmu.

Michał Buszewicz przygotowuje w Teatrze Dramatycznym Szaniawskiego/Szaniawskix przedstawienie 'Polak sprzeda zmysły' wg książki Konrada Oprzędka. Ukryte (prawdziwe?) oblicze (osobowość?) naszego narodu w wersji wałbrzyskiej. Jak mawia klasyk, będzie się działo.

Lila Dmochowska, autorka niezwykłej książki 'Skarb z rodowodem', pracowicie udokumentowanej i błyskotliwie napisanej. O dolnośląskich 'damach i rycerzach', których nagrobki posłużyły do snucia fascynującej opowieści nie tylko o sztuce.

Sebastian Majewski, szef artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Nowy sezon to także konkurs (właśnie ogłoszony) na nową dyrekcję. Nasz gość zamierza wziąć w nim udział.

 

Przypominamy o kontakcie z nami: [email protected]. Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.